Solhatten
Kvinna ·
03 maj, 2017
Ni som gjort bröstlyft
Andra bröstoperationerHej. Överväger efter att ammat två barn att göra ett bröstlyft. Känns svårt att veta vilken klinik man ska välja då det är så få som visar före och efter bilder och jag kan inte se bilder här än, då jag ännu inte blivit silvermedlem. Hoppad att ni som gjort bröstlyft vill dela med er av erfarenheter och tips på bra klinik. Var har ni opererat er och av vilken läkare? Pris? Var ni nöjda med resultatet? Hur har ärren läkt? Vore väldigt tacksam för svar:-)
Sortera efter
LPLP
Kvinna ·
03 maj, 2017
Addi
Kvinna ·
03 maj, 2017
Solhatten
Kvinna ·
03 maj, 2017
Solhatten
Kvinna ·
03 maj, 2017
Emma89
Kvinna ·
03 maj, 2017
Solhatten
Kvinna ·
04 maj, 2017
LPLP
Kvinna ·
05 maj, 2017
Solhatten
Kvinna ·
05 maj, 2017
mimmsan
Kvinna ·
16 maj, 2017
Tessans78
Kvinna ·
17 maj, 2017
Addi
Kvinna ·
21 maj, 2017
Jag gjorde ett bröstlyft för ungefär en vecka sen hos Mattias på Nordiska Kliniken. Som tidigare skrivet här var/är jag jättenöjd med både kliniken och Mattias. På konsultationen kändes han kunnig och lyssnade på vad jag ville. Det kändes som att han snabbt förstod hur jag ville ha. Man fick även se 3D bilder (som man fick med hem) på ungefär hur brösten skulle se ut före vs efter op.
Jag gjorde min operation i lokalbedövning vilket jag var lite orolig för innan men nu efter känner mig så himla nöjd över! Operationen tog kanske 1 och en halvtimme och under tiden pratade jag lite med Mattias, lyssnade musik som spelades i salen och somnade till lite till och från. Kunde i princip gå därifrån direkt och tog mig själv hem (handlade tom lite godis på vägen hem). Väldigt skönt nu i efterhand att slippas bli sövd osv.
Just nu känns brösten jättefina och har inte haft några speciella komplikationer ännu, men ska på återbesök senare i veckan då tejpen för första gången ska bytas. Ärren är inget som jag bryr mig speciellt mycket om, hellre finare bröst med ärr än utan lyftet.
Ellen67
Kvinna ·
21 maj, 2017
Queenie
Kvinna ·
21 maj, 2017
mimmsan
Kvinna ·
24 maj, 2017
mimmsan
Kvinna ·
24 maj, 2017
Moa4
Kvinna ·
28 maj, 2017
Lagt in bilder nu! :) Är 2 veckor och 2 dagar sen min operation.