
plastiksessan
Kvinna ·
Ni som gjort fillers under ögonen
Jag skulle gärna vilja höra om era erfarenheter ni som gjort fillersbehandling under ögonen samt om ni kan rekommendera nån bra klinik.
Sortera efter

Cagi00
Kvinna ·

filurifax
Kvinna ·
Jag har gjort det idag så jag får vänta och se resultatet. Har alltid stört mig på påsarna, mestadels under ett öga. Precis efter behandlingen åg jag stor skillnad men nu ikväll har det lagt sig som kudde under huden och sjunkit ner så jag fortfarande har en påse...typ. Jag får avvakta med att uttala mig tills svullnaden gått ner, för jag hoppas innerligt att det är vullnad nu och inte fillern som lagt sig i en kudde.
I morgon skulle jag rulla lite med en tops uppåt mot påslinjen, får se om det blir något annat resultat då.

Sötnöt
Kvinna ·

Ingrida
Kvinna ·

Danea
Kvinna ·
Gör det ondt? får man lokalbedövning?

Ingrida
Kvinna ·

Starling
Kvinna ·
Rekommenderar Atlier Restylane i Stockholm, fråga efter Ann-Margrethe hon är Sveriges mesta veteran på sådana. Asbra blev det.

Emmy
Kvinna ·
Hej! Jag är ny på alla former av fillers men väldigt nyfiken.. Med filler under ögonen, menar man då i den övre delen av kindbenet mot ögat eller ännu längre upp? Jag läste att filurifax gjort det mot påsar under ögonen så jag förstår inte exakt vart man gör det?

Starling
Kvinna ·

Starling
Kvinna ·

Emmy
Kvinna ·
Då förstår jag! Finns det och vad kallas det om man vill fylla ut övre delen av kindbenet lite? Så att man får ett lite varmare uttryck vid leende om ni förstår vad jag menar?
Hej, jag gjorde för några år sedan på Laser Estetik (i västerås) och fyllde ut med restylane, mitt resultat blev inte alls bra, var uppsvälld i flera veckor efter och man såg hur ojämt fördelat fillern var..personligen kommer jag aldrig lägga en filler under ögonen mer eftersom man har så tunn hud där och är väldigt känslig.
Nu är det inte sagt att det blir så för alla heller, jag är nog mer känslig helt enkelt :)