Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

hen

hen

Kvinna ·

Ni som hade ojämna bröst innan op, hur nöjda är ni?

Bröstförstoring

Hej! Jag grubblar och grubblar inför mitt beslut om jag ska operera mina bröst. Jag är supersugen, men har tvivel om allt från mina egna skäl till att operera mig till kostnad, risker osv. Men samtidigt vill jag så gärna. Men en sak jag funderar mycket på är att jag har så pass ojämna bröst, både vad det gäller storlek men framförallt formen. Och en operation kommer ju inte ändra på det i någon större grad (se min sida för 3d-bilder). Jag tänkte först att det ju inte spelar ngn roll, jag är ju mest ute efter större bröst och nästan ingen ser mig utan bh. Och med kläder/bh borde det inte göra ngn skillnad. Eller? Ni som har ojämna bröst och har opererat er. Hur känner ni? Hur upplever ni resultatet? Finns det någon kirurg som är extra duktig på ojämna bröst? Hur mycket har ni lagt in? Tack för era åsikter!

3

Sortera efter

Harley

Harley

Kvinna ·

Jag opererade mig för asymmetri, hade ett nästan obefintligt outvecklat bröst och en fyllig D-kupa (70 i omkrets). Det skiljde ca 220cc så jag fick min op bekostad av Landstinget. De är fortfarande lite olika men tusen ggr bättre nu när de är lika stora, lade in 275 och 110cc. Kolla gärna mina bilder!
Gilla
Löken

Löken

Kvinna ·

Jag hade assymetriska bröst innan op, och det har jag nu också men absolut inte lika mycket och på samma sätt! Jag la in 310 och 345 och är väldigt nöjd! Jag att brösten nästan aldrig blir symmetriska så det är inget man ska räkna med! :)
Gilla
Löken

Löken

Kvinna ·

Jag tror*
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem