
Kimbo
Kvinna ·
Ni som har gjort 2 st bröstförstoringar, pris?komplilationer?
Hej tjejer, Jag undrar ni som har gjort 2 bröstförstoringar är det mindre risk för komplikationer då dom egentligen redan klippt upp muskeln ( har bakom muskeln just nu) ? Jag undar också hur mycket ni fick vänta för att göra om er operation och villet PRIS ni betalade ? Om det är någon som gjort på proform och vet priset för en om-operation pga missnöjd med storlet skriv jätte gärna nedan! Tack för alla svar:)
Sortera efter

ida2
Kvinna ·

Paris
Kvinna ·
Hej!
Jag tor inte att de har ett och samma pris för alla kunder. Du får "deala" med din kirurg.
För mig gjorde det inte alls lika ont andra gången. Jag har ingen statistik för komplikationer men skulle gissa att det är ungefär samma risk andra gången. Det är ju ändå en ny stor operation.
Tre månader måste man vänta hos min kirurg, men jag har hört sex månader hos andra.
Lycka till.

Emelie.A
Kvinna ·
Hej tjejer,
Jag undrar ni som har gjort 2 bröstförstoringar är det mindre risk för komplikationer då dom egentligen redan klippt upp muskeln ( har bakom muskeln just nu) ?
Jag undar också hur mycket ni fick vänta för att göra om er operation och villet PRIS ni betalade ?
Om det är någon som gjort på proform och vet priset för en om-operation pga missnöjd med storlet skriv jätte gärna nedan!
Tack för alla svar:)
Opererade om mina denna vecka och skulle nästan vilja säga att jaghar ondare denna gång än första (minst lika ont iaf). Bytte från anatomiska till runda implantat, korr pga diverse komplikationer. Bakom muskeln. Dock så har jag hört att de flesta har mindre ont andra gången, stämde inte för mig tyvärr.
Min op gick på försäkringen, sedan la jag till 16.000 för ett par Motiva implantat istället för mina tidigare Allergan.
Rekomenderar dig verkligen att boka en ny konsultation hos din kirurg för att få rätt svar på dina frågor direkt :) Priser verkar vara lite olika från kund till kund.
Lycka till!

Kyla
Kvinna ·
Följer

jjohanna
Kvinna ·
Följer
Det jag vet är att de måste gå minst ett halv år mellan och man får lite avdrag i priset. Men vet inte exakt hur mycket, men skulle tro de är nånstans runt 15 000 kr mindre än första :)