
Emmy_2015
Kvinna ·
Ni som har haft bröstförstoring i Stockholm ?
Hej ! Blir första tråd för mig här :)
Jag har funderat i flera år att ha en bröstförstörning, bor nu i Stockholm och försöker hitta rätt klinik. Någon som har tips eller någon som jag ska undvika ? Har självklart redan läst om groupon SSCC och har innan dess vägrade att köpa en bröstförstöning via Groupon men genom att läsa här är jag glad att jag inte valde det :)
Det finns olika priser på kliniker just nu, har hittat allt mellan 39,000 och 64000 för samma operation. You get what you pay for men undrar verkligen om det är automatiskt mindre bra från en klinik som kostar mindre.
Hoppas det finns någon har som kan dela deras erfarenhet här i Stockholm :)
/Emma
Sortera efter

Erriperri
Kvinna ·

Emmy_2015
Kvinna ·
Tack för tipset ! Det är bäst att gå efter erfarenhet av andra och inte bara klinikens hemsida tycker jag :)
Har kollat lite på de, jag tycker det är väldigt intressant hur de har ett pris på 30k om man opererar om de inom 10år, vet inte om de flesta kliniker räkna det som en helt ny operation om man ska byta storlek osv ? Är så väldigt ny på allt det här ! :)
Kommer du att ha någon tråd där du delar dina erfarenheter av operationen/storleken och generell erfarenhet ? Skulle gärna kolla det om så :)

Kiwi
Kvinna ·

Elle-
Kvinna ·
Jag har op hos Örjan Gribbe om 10 dagar på Proforma, känns helt rätt. Och har hört väldigt mycket bra om kliniken och läkare. Många av mina vänner har också gjort sina bröst där och resultaten är verkligen jätte bra och alla verkar bli bra omhändertagna där.
Jag skulle rekomendera dig att gå på en konsultation där så får du känna själv hur det känns när du är där.
Lycka till med ditt val🙂

Vonkan
Kvinna ·

Nikepaj
Kvinna ·
Rekommenderar också Patrik Höijer på Laser&Estetik, har massor med bilder i mitt gallari på mina bröst som han gjorde. Så nöjd med allt!

Emmy_2015
Kvinna ·
Hmm, jag har råkat blanda ihop Proforma med någon annan när det gällde ny operation inom 10år, har googlat för mycket de senaste dagarna :D
Tack för tipset allihopa, det känns rätt bra att höra från någon som har faktiskt varit på klinikerna :) <3

Erriperri
Kvinna ·

Emmy_2015
Kvinna ·
Har nu bokat konsultation med Laser & Estetik :D är redan nervös ! Tror jag ska också kolla med Proforma så jag kan jämföra lite :)
Jag tyckte at AK ser helt klart bäst ut men är verkligen mycket dyrare än alla andra som kanske är lika duktig men inte har namnet bakom sig? Vi får se hur konsultationerna känner :)

jjm26
Kvinna ·

Anonym användare
Den här kommentaren har dolts eftersom den inte földe forumets riktlinjer

jjm26
Kvinna ·