Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
undefined profilbild

Anonym användare

28 aug, 2011

Ni som kan såå mycket, vad rekommenderar ni??

Bröstförstoring

Har urammade bröst,men fortfarande mycket bröst vävnad kvar..75d i bh storlek. Vill fylla ut dem så att inte bhn glappar i urringningen;)men vill att det ska se naturligt ut!Så snälla ge mig råd, jag blir bara förvirrad av all info jag läser själv!

4

Sortera efter

Juli11

Man ·

28 aug, 2011

Svårt att säga utan bild men spontant säger jag över muskel, hög profil som liksom lyfter upp lite. Storlek beror ju lite på hur du ser ut i kroppen.

Gilla

Anonym användare

28 aug, 2011

Är 1.78 lång och väger 69kg. Har alltid haft stora bröst, innan två graviditerer + amning, hade jag 75e el f utan häng. Men nu är de såå tomma upptill, men inte särskilt hängiga som tur är, så jag antar att jag inte behöver lyfta.. Tack för ditt svar:)Vem op på Proforma?

Gilla

Juli11

Man ·

28 aug, 2011

Med så pass mkt vävnad tror jag framför blir bättre än bakom. För att minska risk för dubbelbröst. Jag opades av Örjan på Proforma. Hade också urammade bröst innan, dock inte lika mkt egen vävnad som du.
Gilla

Anonym användare

30 aug, 2011

Tack för info:)är rädd att brösten ska se ut som två runda bollar..hm, tror du det är större risk vid framförplacering??

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem