
Lissied
Kvinna ·
16 maj, 2020
Ni som valt Nordiska K
BröstförstoringHejsan ! Efter många års funderingar har jag äntligen bestämt mig för att förstora brösten! Har 75A i BHstorlek nu och är 166 cm och väger ca 58 kg. Är ute efter en naturlig bröstförstoring eftersom jag är helt platt nu. Jag ar kommit fram till att jag vill operera mig på Nordiska Kliniken i Stockholm men hur ska jag veta vilken kirurg jag ska gå till? Funderar på att boka konsultation hos fler än en kirurg, är det fler som gjort så? Vem rekommenderar ni och är ni nöjda? Vad har ni för implantat ni som har ungefär samma mått som jag har?
Sortera efter
KaLi
Kvinna ·
28 maj, 2020
KaLi
Kvinna ·
28 maj, 2020
Jag funderar på Nordiska men bor inte i Stockholm.. :/ Är det någon här som åkt några timmar med bil eller tåg till Stockholm för att opereras? Tacksam för svar
Jag åkte från Gbg till Stockholm för att opereras och tycker int det var några problem att åka hem med tåg samma dag som jag opererades. Som någon skrev så har man oftast mer ont dagen efter så rekommenderar isåfall att åka hem samma dag :) Mådde inte heller illa men det finns väl någon tablett att ta isåfall. Tycker iallafall att det var värt att åka tåg för att få opereras där jag ville! :)
Snepatten
Kvinna ·
02 jun, 2020
MiniWall
Kvinna ·
03 jun, 2020
Emsjo
Kvinna ·
04 jun, 2020
Jag valde Patrik på Nordiska efter att undersökt länge, läst olika trådar, rekommendationer och kollat på bilder. Upplever att han har väldigt gott renommé. Tyckte att konsultationen var bra då vi diskuterade möjligheter utifrån min kroppstyp, jag är väldigt liten och smal. Han rekommenderade Motiva round mini-implantat och 275 cc då jag vill ha en naturlig look. Efter lite mailande och diskussion slutade vi på 290 cc. Var mycket nöjd med operationen och bemötandet för sjuksköterskorna under alla mina besök. Däremot är jag lite besviken på uppföljningen. Nu efter 8 veckor upplever jag att mina bröst är kantiga och ojämna och vid kontakt så har jag bara fått fåordiga svar. För mig är detta min första operation och jag är orolig över resultatet, vilket jag också uttryckt, och då tycker jag att det är viktigt att få en ordentlig återkoppling kring vad jag kan förvänta mig. Upplever det som lite nonchalant att bara skriva 2 rader att det nog lägger till sig med ett bröstband.
Lissied
Kvinna ·
25 okt, 2020
Jag opereras om 2 veckor och har valt Mattias Elmér! På konsultationen kände jag mig direkt bekväm och han lyssnade och förklarade oerhört bra!
Ser sååå mycket fram emot operationen :D
Jag och pojkvännen bilade 60 mil. Sov på hotell, bilade hem efter operationen. Rekommenderar att stanna en natt efter op för jag mådde väldigt illa på hemresan ,fast iof är man rätt drogad så smärtan kanske är värre dagen efter?!