Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

Niodagars framförbröst! *Bilder*

Bröstförstoring

Så, nu har det gått nio dagar och jag tycker att formen har blivit lite finare!

Tycker fortfarande att bröstvårtorna har svårt att styvna (dom e ju lite stora efter sista graviditeten för ett halvårsen),

men kirurgen sa till mig att det kan ta ett tag med känsel och så efter en OP och att dom sen kommer minska i storlek!=D

Men vad tycker ni (bortse från bröstvårtorna då)?

Kram=D

9

Sortera efter

Mamiilicious

Mamiilicious

Kvinna ·

jätte fina :)

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Tycker dom e jättefina.

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Jag är inte silvermedlem än, men är väldigt nyfiken eftersom våra bröst är ungefär lika gamla! :)

Innan mina graviditeter hade jag lite större bröstvårtor, sen efter sista amningen så blev dom mindre och snyggare enligt mig själv. Lite besviken blev jag då direkt efter operationen när de återigen hade blivit stora och ljusrosa. Men de börjar nu bli lite mindre, 13 dagar efter operationen, så jag har förhoppnignen att de ska bli fina!

Gilla
Syrran

Syrran

Man ·

ser riktigt fylliga och fina ut!!

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Tack goa POF medlemmar!

lija: jag tror att bröstvårtorna eller snarare vårtgårdarna kommer att minska med tiden, och eftersom dom inte riktigt än börjat styvna så e det lite svårt att avgöra. jag tycker personligen nästan alla bröst e finare när bröstvårtan e lite styv!=)

Mina bröstvårtor har fortfarande den där mörka färgen efter graviditeten, men det vet jag ju sen min första graviditet att det blir bättre!!=D

Vill bara säga till alla här inne att man blir så glad av alla goa komentarer, det gör verkligen den gråaste dagen ljus!!

Kram på er!

Gilla
Ina

Ina

Kvinna ·

Kommer dom verkligen att minska?de tvivlar jag på,en kompis till mig fick barn för 2år sen och hennes vårtgårdar ser då precis lika stora ut som då,dom töjs ju under graviditeten,tror inte att dom "drar" sig tillbaka efter de..

Gilla
Ina

Ina

Kvinna ·

glömde skriva att dom ser jätte fina ut iaf :)

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Ina: Mina bröstvårtor krympte faktiskt efter sista amningsperioden. I samma takt som mina bröst tyvärr.. :(  Därav min bröstoperation! :)

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Ina: Tack så mycket, jag e jätte nöjd=) Mina bröstvårtor krympte efter min första graviditet och även färgen på dom blev ljusare, så jag hoppas att dom blir lite mindre och inte allt för mörka som dom e nu. Jag hoppas på det iaf=D

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem