vimijo
Kvinna ·
01 aug, 2010
Nojjig ang val av kirurg...(Ivan letterfors)
BröstförstoringJag ska opereras av Ivan om 5 veckor. Jag börjar bli nojjig nu när det börjar närma sig. Men Ivan är väl en kirurg som gör snygga bröst??? Tacksam för lite svar så att jag blir lugn :-)
Sortera efter
Anonym användare
02 aug, 2010
vimijo
Kvinna ·
02 aug, 2010
Gud vad skönt att höra. Speciellt att ditt ex mamma har jobbat där. Nu känner jag mig väldigt trygg igen :-)
Anonym användare
02 aug, 2010
vimijo
Kvinna ·
02 aug, 2010
Nä, inte nervös än. Tror att det kommer kvällen innan. Så brukar jag funka :-) Men jag ser så fram emot det. Dock känns det vissa dagar som om det är evigheter kvar. Men det går ju fort. Hur känns det för dig? Är lite avis på att det är så snart för din del :-) Vad ska du ta för storlek?
Anonym användare
19 maj, 2011
Hej på er! Om jag fattat rätt så e detta gamla inlägg...vilket betyder att ni genomgått op..E ni nöjda, gick allt bra?? Jag ska op:as av Ivan den 1:e sept & börjar redan bli nervös. Har bara hört gott om Ivan men suttit & läst om en massa komplikationer =( Gick allt bra för er??
Anonym användare
19 maj, 2011
Om jag inte velat ha mina ärr i armhålan så hade jag lätt valt Ivan. Den trevligaste kirurg jag träffat och duktig också.
vimijo
Kvinna ·
19 maj, 2011
Det gick vl sådär för mig. fick BO. Men enligt Ivan är det för att jag är så tunn. Väger 41kg till mina 165cm. Så det ligger nog något i det han säger. Att jag inte har mycket vävnader att sy i. Visst jag fick en komplikation, MEN det var min kropp och inte kirurgens fel. Jag är sååå nöjd med kliniken och Ivan. Han korrade helt utan protest och det ser ut att hålla denna gången.
Jag är 100% nöjd och kan rekommendera Ivan och kkab!
Angelica
Kvinna ·
19 maj, 2011
Anonym användare
20 maj, 2011
Vimijo: Ajdå, stackare!! Men skönt att det löste sig!!! Det va inget de krävde pengar för att rätta till alltså? På 1:a mötet sa de att man inte behöver betala sånt...men man vet ju aldrig hur saker bli när det väl gäller menar jag...Det glädjer mig att du e nöjd nu =)
Angelica: skönt att höra att du skulle gå tillbaka dit om du vill byta stl i framtiden, att återvända e ju det bästa betyget!! Å som sagt; ditt resultat blev ju perfekt!!!! (Va jag som frågade om jag fick visa bilden). Jag tvivlar egentligen inte en sekund på Ivan & kliniken, känner mig helt säker för avgudar hans resultat...men usch va nojjig man blir av att läsa om alla komplikationer....Har du förresten fått rippling?? Läste att alla kan räkna med det..speciellt om man har lite egen vävnad & vill ha lite större inlägg =S Att få lite e ju ingen fara men nu tänker jag såklart att kanske hela brösten blir vågiga...Anledningen att jag frågar dig så mkt Angelica e för att det känns som att vi har hyfsat lika kroppsbyggnad & att jag e ute efter ditt resultat efter op...Hoppas att det e ok att jag frågar...annars får du bara strunta i att svara vet du!! Frågade Ivan om du ville ha släta lr texturerade inplantat??
Kramar till er alla
Anonym användare
20 maj, 2011
Angelica igen: Det syns ju verkligen INGEN rippling på dig!! E så grymt impad över hur resultatet blev!! Hoppas sååå himla mkt att jag kan få likvärdigt utan att de blir helt vågiga...jisses va jag tjatar om detta men drömde t.o.m att jag vaknade upp efter op med en massa vågor & bucklor =S Att få lite spelar ju absolut ingen roll men.....om hela brösten blir vågiga...usch va hemskt, e det vanligt att det blir så extremt???
Angelica
Kvinna ·
20 maj, 2011
Haha nej jag har ingen rippling alls. Eller jag vet inte men böjer jag mig framåt kan jag ana att det är vågigt i utsidan men absolut inget som syns. Min mamma har kollatå hon är nojjigheten sj men hon kunde inget se men man kan ana lite vågigt. Vet inte om man kan kalla det rippling direkt då det känns naturligt att böjer man sig rakt fram så borde ju implnatatet liksom dra ihop sig. Så njae skulle väl kanske inte säga det ör rippling. '
Nope fick ingen frågan om texturerade eller släta utan det var texturerade som gällde. Även Coh2 vilket jag tror har stor betydelse till att ingen rippling framkommit! Om du kollar på många som har perthese som är mkt mjukare än mentors så har dom flesta rippling. Så KKAB vet vad som ska sättas i kroppen för bästa resultat ;) Nej men skämt åsido tror iaf det har betydelse! Visst brösten är inte naturligt mjuka men vad kan man begära när det inte är ett naturligt ingrepp?
Jag är super duper mega nöjd och fråga på om du undrar mer svarar gärna om jag kan hihihi.
Kram på dig!
Anonym användare
22 maj, 2011
Nä det e klart att implantatet drar ihop sig när man böjer sig fram...det hade inte jag heller kallat rippling!!
Haha det låter bra att de vet..;) Nä herregud, spelar ju absolut ingen som helst roll att de blir hårdare!! Fan va bra det känns när man skrivit med dig...känner mig mkt tryggare nu så tack snälla du!!!! =) Förstår att du e supernöjd, det SKA man va med perfekt resultat! 👍
Ha det gott så länge!!
Kramar
perfectlyme
Man ·
24 mar, 2013