
Rabarber
Kvinna ·
02 dec, 2013
Nu är det bara 3 dagar kvar till korrigering . Någon mer som ska korrigera i dec?
BukplastikIdag är det 6 månader sen bukoperation. Och nu äntligen är det om 3 dagar korrigering ! Längtar till detta förhoppningsvis äntligen ska läka och bli bra .. Någon mer som ska korrigeras nu i december?
Sortera efter
miamosara
Kvinna ·
02 dec, 2013
Ååå vad skönt hoppas att allt blir bra för dig. Hur har det gått och vad ska de göra nu? Håller båda tummarna för dig.
Gilla
Rabarber
Kvinna ·
04 dec, 2013
Imorn gäller det :) dom ska skära upp ärret och föröka dra huden (den töjdes ju ut vid blödningen :(. ) sen fettsuga magen osv igen .. Och hoppas han kan fixa till mitt fula ärr i min nya navel . Så nu hoppas jag verkligen magen blir tajt och jämn!
Gilla
bukobröst
Kvinna ·
04 dec, 2013
Ja nu håller vi tummar och tår!!!! Den 20:e är det min tur
Gilla
Rabarber
Kvinna ·
04 dec, 2013
Bukochbröst ;0: ja verkligen ! Vi kan väl pm.a varandra under även denna resans gång :)
Gilla
Magen ska bort
Kvinna ·
04 dec, 2013
Vad snabbt ni får korrigeringar gjorda! Jag får vänta till ett år efter första op, det är redan bokat.
Håller tummar och tår!
Lycka till!
Gilla
Magen ska bort
Kvinna ·
05 dec, 2013
På mig ska dom ta bort lite mer hud, som också troligen beror på svullnaden som jag råkade ut för. Det handlar om nån centimeter. Min navel är lite väl tight, men läkaren tror att det kommer bli bättre med tiden och ska kolla på den vid korrigeringen om den behöver göras nåt åt.
Dessutom har jag bestämt mig för att när de ändå söver mig så ska jag ta bort "bh-fettet" på ryggen :-)
Det försvinner inte hur mycket jag än tränar. Nu kommer jag att köra stenhårt med kost och träning och om det fortfarande är kvar i april så ska det tas bort!
Håller tummar för allas korrigeringar och op!
Gilla
miamosara
Kvinna ·
05 dec, 2013
Magen ska bort skrev:
Vad snabbt ni får korrigeringar gjorda! Jag får vänta till ett år efter första op, det är redan bokat.
Håller tummar och tår!
Lycka till!
Gilla
Rabarber
Kvinna ·
06 dec, 2013
Hej. Enligt min kirurg så sa han att man väntar som sagt i ett år innan korrigering pga av mycket att det som vi upplever som svullet osv brukar ha gett med sig efter ca 1 år. Sen är det nog upp till kirurgen att bedömma att en korrigering kan ske tidigare då det kanske är uppenbart att en korrigering behövs för uppnått resultat :-/ jag är ytterst tacksam för att min korrigering utfördes nu, annars hade även sommaren 2014 blivit kass.. Men nu hoppas jag på en tajt mage innan sommaren :) stort lycka till alla bi andra där ute :) kram
Gilla