
Anonym användare
Nu får det vara nog!
Hej!
Jag gjorde en förstoring förra året på en klinik.
Var där på återbesök i höstas och nämndae att jag inte vart nöjd med själva implantatet och att dom blev lite mindre än väntat.
När jag säger det så säger doktorn till mig att jag får gå och prata med någon om brösten.
Jag åker därifrån väldigt besviken.
Nu för några veckor sedan uppttäckte jag att jag har fått 2 komplikationer.
Åker till kliniken och dom tycker att jag ska sy upp fikan där min implantat har åkt ner.
Och det andra brstet kan vara som det är (med en rejäl muskelpåverkan)
För det ska jag då betala 5 tusen!
Jag frågar henne vad det skulle kosta att lägga i nya implantat och större.
Det kostar 18 och det kan jag förstå.
Har lagt i 300 och jag kan känna att det är lite på mig som är 174 lång.
Men hon VILL INTE lägga i större.
Jag säger med att jag vill att hon ska lägag framför musklen men det vill hon INTE!
Vad ska jag göra?
Nu har man fulare bröst än när man sökte hjälp.
Sortera efter

Miss_V
Kvinna ·

Malin88
Kvinna ·
det är en jobbig sits du sitter i. jag är i samma sits men kirurgen kunde inte hjälpa mig. båda vi borde ha framför istället då våra muskler inte gillar ha nåt intryckt bakom sig. kanske inte är värt o lägga 18000+5000 om din mfd ändå kommer va kvar. då hade jag nog istället bytt klinik o lagt framför istället blir typ 20 000 dyrare, men det kanske det är värt, då kan du ju välja den storlek DU vill ha och även garanterat få bort muskelpåverkan. du ska ju få lägga i större om du vill det, elt sjukt att DOM ska bestämma vad du ska leva med för storlek. för det handlar ju inte om att du inte får plats med mer, utan att de inte tycker de är fint med större. helt sjukt enligt mig. så jag hade bytt klinik. jag hade bytt klinik om jag hade de pengarna
5000 låter ju ganska rimligt tycker jag, då betalar du nog vara kostnaderna för narkosen. fast jag vet inte hur det brukar vara på andra kliniker när man korrar...?
Vill hon inte lägga i större ens om du betalar? Framförplacering kanske inte passar dej eftersom hon inte vill göra det, vad sa hon var anledningen till att inte flytta fram dem? eller gör hon inte framförbröst alls?
Har du bestämt hur du ska göra? Hoppas det löser sig!