Amrezy
Kvinna ·
06 jan, 2017
Ögonlocksplastik - bästa kliniken
Ögonkirurgi - ÖgonlocksplastikHej! Har länge velat operera mina övre ögonlock. Jag har ganska mycket överflödig hud på de övre, ser ofta trött och svullen ut trots att jag inte är det. Nu till frågan, ni som har opererat era övre ögonlock, vart gjorde ni det någonstans och är ni nöjda? Jag gjorde en liten kort konsultation med en ögonläkare samtidigt som jag gjorde min bröstförstoring på Proforma, men han avrådde mig för att jag är ung. Dock är det flera i min släkt som har gjort just en sådan operation och jag vill fortfarande göra en.
Sortera efter
nyatuttar
Kvinna ·
15 jan, 2017
Följer här! Vill också göra. Är 25 år.
Gilla
100Stockholm
Kvinna ·
27 jan, 2017
Jag följer också även om jag är lite äldre (snart 40). Ögonen är så centrala i ansiktet så det får inte gå fel...
Gilla
Peha
Kvinna ·
12 mar, 2017
Jag hoppar in på den här tråden också. Har inget svar, men är intresserad av ögolocksplastik jag med. Har alltid haft hängande övre ögonlock och tänker fixa det så småningom. Eller snart.
Gilla
Amrezy
Kvinna ·
27 nov, 2021
Fyra år senare kan jag uppdatera min tråd med att jag gjorde mina övre ögonlock hos Yosef på Ögonlocksakademin i Uppsala. Sjukt nöjd, professionella trevliga människor och bra resultat! :)
Gilla
Blingan
Kvinna ·
03 dec, 2021
Är också intresserad av ögonop. Tipsa gärna om bra kliniker/läkare.
Gilla