Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
undefined profilbild

Anonym användare

23 nov, 2010

OP om 6 dagar Peter Cosmo!!

Bröstförstoring

Hallåå.. ska opereras nu den 29 av Peter.

Han vill bara lägga in 345cc men jag tror de blir för litet:( vad

Han sa att de va de mesta jag kunde ha..

Va ska jag göra? Säga? vill ha lite större..

:(

5

Sortera efter

Malin88

Kvinna ·

23 nov, 2010

ska du ha ultra high isf? vet du din bröstbredd? för du får ju plats med mer om du tar högre profil, allt handlar väl om basen o hur bred din bröstbredd är. jag har 5mm bredare än bröstbredden o hade inte velat ha 1 mm mindre. tror mer de handlar om att han inte vill lägga i mer. vad jag hört så verkar de som hans egna smak spelar stöst roll vad de blir, tycker kunden ska få bestämma helt fritt, bara de inte blir för brett eller för smalt. tycker du ska prata med peter o gå upp i profil o ta mer cc om du nu vill det. lycka till!

Gilla

Anonym användare

24 nov, 2010

Hade en tje kompis som hade samma problem som dig, att hon inte kunne lägga in mer än 325 dock!
Du kanske får byta inplantage då, vad har du valt?

Gilla

Anonym användare

24 nov, 2010

Hade en tje kompis som hade samma problem som dig, att hon inte kunne lägga in mer än 325 dock!
Du kanske får byta inplantage då, vad har du valt?

Gilla

elsklingen

Kvinna ·

24 nov, 2010

Jag har 345 och är supernöjd med det. 

Gilla

smiley85girl

Kvinna ·

24 nov, 2010

kanske inte bästa tipset då det bara är 6 dagar kvar för dig, men har du träffat andra kiriurger som säger samma?

jag träffade en som sade att max var 325 för mig, nu sitter jag med 425/450 och är jätte nöjd.

Så om du verkligen känner att du kommer tycka det är för lite, skjut på din  op, lite å träffa en läkare till å se vad han säger, elle diskutera med din kirurg om du kan byta profil.

för ointe så kul om du känner att dom blir för små och vill byta till större, å din kirurg inte går med på det, så du måste byta kirurg och betala hela kalaset igen. Därav jag bytte kirurg, han skulle inte lägga in större även om jag blev missnöjd.

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem