
fiij
Kvinna ·
Op på måndag...
tjenare..
Nu är det dags!
Frågan jag har är nu måste man tvätta håret i den dära op tvålen när man kommer till kliniken?
Mitt krylliga hår kommer vara katastrof torrt isåfall :P
Annars tänkte jag att man kunde tvätta de kvällen innan o bara tvätta kroppen innan op...hur gjorde ni?
Ja börjar bli riktigt nervös...
Hatar att sova borta men jag har ju inget val!
Några sista tips?
Sortera efter

Jazzmine
Kvinna ·

josten
Kvinna ·
Jag ska också opas på plastikakademin på måndag! Vilken tid har du fått Jazzmine?? :)

Lollipop78
Kvinna ·
Håret blir inte alls som svinto efter tvätt med descutan. Inte ens huden blev torr. :)

fiij
Kvinna ·

Lollipop78
Kvinna ·
Jo, mitt med men inte nu konstigt nog! :) Och huden var så len så, skumt. Hehe.

Jazzmine
Kvinna ·
Jag ska också opas på plastikakademin på måndag! Vilken tid har du fått Jazzmine?? :)
De tar emot mig kl 13:50!! börjarbli lite nervigt nu hehe vilken tid har du? Då kanske vi ses ;-) Jag har brunt långt hår.
Men nu idag har det blossat upp värsta munsåret!! :-O Hoppas jag får genomgå operationen ändå. Det är ju en slags infektion och det gör nästan ont i hela ansiktet lite grann.. Man får ju inte ha nån infektion vid op-tillfället. Smörjer förbrilt med anti nu...
Jag ska ha mentor plus runda. 375cc delvis bakom muskeln. Det är allt jag vet. Vad är texturerade? Är mina också det tror du?
kram

josten
Kvinna ·
Kl 10 har jag min op, så vi kanske möts när vi vaknat upp! ;)
Jag har inflammation i tandköttet, ringde han om det och så långe jag påbörjade min behandling innan op så var det lugnt. Det var mest sår osv runt brösten. Men testa ring honom på journr så du får svar om du känner dig osäker.
Dom texturerade implantaten är det han använder mest, så har ni inte pratat om något annat är det förmodlingen dom du får. Dom ska vara bättre för att förhindra kapsel osv.
Nära nu ju, nervös så jag nästan spricker!! 😀

Lizzie
Kvinna ·
Hej fiij är opererad av Johan Nordquist och jag skulle inte tvätta håret på min opdag bara ducsha från hakan/halsen o neråt:) (på kliniken asså) så ingen fara m ditt hår:))
Lycka till:)!!

fiij
Kvinna ·

gagge
Kvinna ·
lycka till och håret berhöver du inte tvätta.. kan dock rekomendera att tvätta det som vanligt hemma innan, typ nu då ;-)
HEJ. Jag har också op på måndag :-)
I mitt infobrev från plastikakademin står det att jag ska tvätta kroppen, EJ HÅRET, kvällen innan op-dagen och på op-dagens morgon. Sedan åker jag dit, opererar mig, vaknar, får åka hem (ej köra bil själv givetvis)
Hur som helst, ang håret, så sa dom på apoteket att håret blir som svinto om man tvättar med descutan.
Tror inte du behöver det om inte jag behöve det ;-/ fått nåt brev, mail, med dina förberedelser? borde stå där...