
boobboob
Kvinna ·
Operation hos Örjan Gribbe i maj
Hej testar och gör en ny tråd eftersom jag inte fick något svar på min förra.
Jag ska göra en bröstförstoring om ca 2 veckor men kan inte bestämma mig för
vilken storlek jag ska ha. Har inte hittat någon som har ungefär samma ugångsläge
som jag har som har 450 cc mentor hi.
Jag pratade med Örjan igår och han tycker 425 eller 450 men jag tycker det känns stort
när jag kollar på andras bilder. Men jag vet att man inte kan jämföra eftersom alla ser
olika ut osv. 2 mm skulle gå utanför på bredden om jag tog 450 och 425 i samma bredd
som min kropp. Så vad är finast???
Men finns det någon som är 170 o väger ca 60 och hade 75a innan?
Sortera efter

bus
Kvinna ·

boobboob
Kvinna ·
Hej tack för din hjälp :) Var 425 precis din bredd eller mindre eller större?? För 425 är precis min bredd därför tyckte han det skulle vara finare med 2 mm utåt alltså 450cc

Nallon
Kvinna ·
Jag är ca 170 cm pch väger att par kilo över 60 =) Jag ska ha 500 Perthese, de är exakt som min bröstbredd men jag vill inte ha större och Helena har inte sagt nåt om att hon anser att jag bör ta bredare.

bus
Kvinna ·
425 är lite större än min bredd. Vi pratade om 400 från början men han tyckte 425 skulle bli snyggare. Kunde även ha 450 sa han. Om 425 är din bredd nu tycker jag du ska ta 450. Mina känns inte stora men jag har ganska breda höfter, du kanske är mer rak i kroppen? Då ser de säkert större ut..

boobboob
Kvinna ·
Nä jag har breda höfter faktiskt. Känns ju inte stor skillnad mellan 425 och 450 men det blir ju skillnad!
Hej! Vet inte om jag kan vara till någon hjälp men jag har 425cc gjorda av Örjan. Är dock lite längre och tyngre än dig med inte så mkt. Finns bild i bronsgalleriet men de är bara 1 dag gamla än så länge. Hoppas det är till någon hjälp :)