
doras
Kvinna ·
Operation imorgon, mår skit
Hej allihopa!
Ska op:a mig imorgon på Proforma. Är inte nervös ännu.. Ligger för tillfället helt lamslagen i sängen med halsont, värk i kroppen och en gnutta feber. Någon av er som fått ställa in operation pga. sjukdom? Hur går det till i så fall? Hoppas så innerligt att jag känner mig lite mer kry tills imorgon, det är ju dagen jag väntat på enda sen jag kom in i puberteten och inte fick nå tuttar, haha.
Annars tänkte jag om det är någon som har något tips om vad som är bra att ha med sig?
Är det bra att ta med sig något gottis att tugga på efter operationen, eller det kanske man är allt för trött för? Något annat viktigt att tänka på som är lätt att glömma bort?
Sortera efter

Trez.P
Kvinna ·
Vad tråkigt för dig. Om det är så att du anses vara för sjuk för op så kommer du få en ny tid, första lediga om du vill.
Försök att ta det lugnt, vila och drick lite c-vitamin. Oro och stress är inte bra för immunförsvaret så försök att ta ett par djupa andetag och tänk på att det är inte hela världen om ni får skjuta upp det ett par dagar.
Lycka till!!
Gilla

AlmostFamous
Kvinna ·
Det är nog ingen fara, bara hoppas att febern lägger sig😀 Om du hostar en massa kan jag tänka mig att det är väldigt oskönt att hosta med ett par nya boobs😉
Jag hade handlat med mig lite godis, det kan jag rekommendera:) Är nog väldigt olika om man är hungrig eller ej efter operationen. Jag var inte speciellt hungrig, men min rumskompis var sugen på allt så som sagt väldigt individuellt😉
Kom ihåg mobilladare och ta med dig kläder som är lätta att ta på sig. Typ mjukisar och munkjacka. man har tv på rummet, så om man inte sover, lär du förmodligen titta på tv. Jag hade den turen att jag fick dela rum med en toppen trevlig tjej så vi fick tiden att gå väldigt fort😀
Lyck atill med allt, det kommer att gå toppen, Proforma är såååå grymma👍
Gilla

Bekkis
Kvinna ·
Lycka till!! Jag håller tummarna För dg! Ta före bilder! De kan vara bra att ha senare om du skulle råka bli storleks blind och inte ser att de har blivit betydligt större.. :)
Gilla

AlmostFamous
Kvinna ·
Hej Doras! Hur gick det för dig? Blev det någon operation? Hur mår du i sådana fall? Hoppas allt gått bra! :-)
Gilla