Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
MM91

MM91

Kvinna ·

Operation på onsdag 4/2

Bröstförstoring

Nu är det inte långt kvar, har köpt hem allt som behövs och förberett! Ska opereras av Calle gustafsson på proforma clinic. Någon som gjort det innan?

Jag har inte varit nervös alls,men nu börjar det komma! Är livrädd för att brösten ska bli föööör stora men också för att dom ska bli för små! Har en 70D nu och ska lägga in 350 på högra bröstet och 400 i vänster (det är mindre). Mentor , hög profil. 

Jag är rädd för smärtan efteråt, att vakna upp från narkosen. Har aldrig varit på sjukhus och har lite fobi för den miljön. Det är nog vanligt att känna såhär. Längtar sååå mycket men är rädd för kompliktationer och att det inte blir som jag tänkt mig. Vad tror ni om val av implantat? Någon som haft en 70D och lagt in 350cc?👍

2

Sortera efter

mimi

mimi

Kvinna ·

Jag opererar mig samma dag! Tänker typ exakt likadant som dig haha :)
Gilla
MM91

MM91

Kvinna ·

Åh vad kul
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem