
Anonym användare
Opereras i övermorgon - Vad behöver jag ha med mig till kliniken?
Jag ska förstora brösten på Citadellkliniken i övermorgon. Börjar nu fundera på om det är något särskilt jag behöver packa med mig (bortsett från p-piller, hälsodeklaration osv). Vilka kläder, saker osv rekommenderar Ni att jag har med mig?
Sortera efter

Anonym användare

Erika
Kvinna ·
cerat är bra att ha med sig också ;) och värktabletter om du har långt hem morgonen efter.

Luna_
Kvinna ·
Hälsodeklaration? Måste man ha det?

Anonym användare

Masa
Kvinna ·
Hälsodeklaration är det pappret som du får av kliniken med faktura. Det är så på Citadell iaf. Annars får man det på kliniken på op-dagen.
Ha med dig en mindre väska, du ska inte packa mkt för det blir ju tungt o bära den. Eller är det ngn som ska hämta dig?
Jag hade min MP3 spelare, tidningar o en bok. Efter op sov jag i ngr timmar o sen kunde inte sova längre så hela natten tittade jag på tv o läste.

Erika
Kvinna ·
Luna_: Hälsodeklarationen måste man ha med på op-dagen, iaf på Citadellkliniken

Anonym användare
ja, hälsodeklarationen fick jag med min andra papper :)
tidningar, musik & godis var kalasbra tips! jag blir både lämnad & hämtad & har bara 20 minuter hem till helsingborg!
tack för tipsen!

Jenna
Kvinna ·
Har du linser, ta då med linsvätska och den lilla asken också :)
Där är tv också på citadell, men några skvallertidningar och gotta är inte fel att gotta sig i på kvällen :)

Erika
Kvinna ·
Jag hade med mig några tidningar själv, men en av sköterskorna kom in med några redan innan operationen till mig :) Så dem har tidningar på kliniken med.
framknäppta kläder, mjukbyxor, sköna trosor, mobiltelefon, tandborste