
Tick_Tack
Kvinna ·
21 sep, 2020
Osäker på kirurgen, hjälp!
BröstförstoringJag börjar känna mig osäker på min kirurg och pga det stressad över operationen! Jag vill känna mig trygg med honom innan 3 veckors gränsen. Han svarar otroligt segt på mail och en viktig fråga, som jag ställt två gånger, har jag ännu inte fått svar på! Hur mycket mail kontakt har ni haft med er kirurg innan? Jag har valt Patrik på Nordiska..
Sortera efter
Hannaan
Kvinna ·
23 sep, 2020
Tick_Tack
Kvinna ·
23 sep, 2020
Nä, mini 360 är 13 cm bred så den blir nog för bred för dig. Den har samma bredd som 425 demi.
Tortyren är som en uppklippt bygelbh som man har när man lagt in via armhålan, den har jag inte haft.
Abecita är den som man köper från Nordiska, en sport-bh som man byter till efter op-bhn och sen ska ha på dygnet runt i 6 månader.
Jellybean
Kvinna ·
23 sep, 2020
Tick_Tack
Kvinna ·
24 sep, 2020
Inte lätt det här med storlek alltså! Ska byta implantat om 6 dagar och velar fortfarande, men det ordnar sig nog när man väl är där så att säga ;)
men mini 360 är jämförbart med demi 425. Du får titta på bröstbredd i tabellen och följa den rakt över så att säga. 12.25 i bröstbredd på mini är 290cc och 360cc i demi.
Tick_Tack
Kvinna ·
30 sep, 2020