Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Maddeliita profilbild

Maddeliita

Kvinna ·

07 apr, 2015

Övernattning på kliniken?

Bröstförstoring

Kände ni att ni behövde stanna kvar på kliniken över natten? Jag tänkte att det kunde vara skönt att ha sköterskorna omkring mig en lite längre stund under den värsta smärtan, att få professionell hjälp där.. Men min kontakt med Laser & Estetik i Stockholm där jag funderar på att göra min bröstoperation fick jag till svar att man inte brukar sova kvar.. Medan andra ställen i Stockholm skriver "i priset ingår övernattning, mat osv osv"..

Finns det någon som har något att säga om att åka hem eller stanna kvar?

3

Sortera efter

Mimmi87

Kvinna ·

07 apr, 2015

Jag har ungefär en timmes resväg så jag kommer att åka hem samma dag. Tycker det är skönt att få komma hem. Om de skulle hända nått har jag inte så långt att åka. Kirurgen sa att de gick bra att åka hem. Men de är ju lite olika på olika kliniker. Hur långt har du?
Gilla

Maggann

Kvinna ·

07 apr, 2015

På clinic Strömstad verkar man inte behövs få sova över alls om Man inte betalar extra för det. Det beror väl på hur Man känner sig efteråt. Man ska tydligen kunna åka hem bara man håller sig i närheten ifall nått händer. Så i går det inte skulle jag inte oroa el tänka för mycket på det.
Gilla

Maddeliita

Kvinna ·

07 apr, 2015

Okej! Ja alltså jag har väl ca 15 minuter med bil från dörr till dörr, jag tänkte mer att det kunde vara behagligt att få ligga där och ringa på klockan så fort det var nåt ;)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem