Positiv
Kvinna ·
20 apr, 2020
Parkering nära Nordiska kliniken
BröstförstoringSka åka från Dalarna till nordiska kliniken på konsultation med bil. Tipps på var man kan parkera? Det får inte vara för krångligt.
Sortera efter
Michdel
Kvinna ·
20 apr, 2020
Hej! Om du bara ska vara där i några timmar kan du stå i Åhlensgaraget som är på andra sidan gatan från Nordiska.
Annars får du ställa dig på gatan där du hittar plats i närområdet. Står du där taxa 2 gäller så kan du lika gärna kunna stå i garaget. Men hittar du plats där taxa 3 gäller så blir det billigare :) jag själv parkerade i Åhlensgaraget vilket var väldigt smidigt :)
Gilla
Figge
Man ·
20 apr, 2020
Jag brukar ställa mig i Hötorgsgaraget. Jag tycker det är smidigare att ta sig in den vägen
Gilla
Elsis
Kvinna ·
21 apr, 2020
Maken Ställde sig också i Åhléns garaget när jag hade opererat mig. Nära och bra. Men som sagt skall du vara där längre än kanske 2 h kan de som precis Michdel skriver ställa dig på gatan. Om man har tur kan man ställa sig en bit bort, kanske 10 min gångväg, gjorde jag när jag skulle på konsultationen. Kände att en bit bort inte spelade någon roll just då :).
Gilla