
Anonym användare
Passar framförplacering på mig, vad tror ni erfarna? Nu med bilder.
Jag är rätt platt beroende på vart i månade man är 😉 men jag har ju haft boobs som varit och snuddat nästan på D när mjölken runnit till. Jag har sammanlagt ammat max 7månader alla tre amningstillfällen sammanslagna (tur att jag inte föddes som ko då hade jag legat på stekbordet hos MC D för längesedan) och mina bröst ser inte hängiga ut enligt mig men de har blivit väldigt mjuka.
Jag har alltid dragit 70A i storlek men efter barnen så får de liksom inte plats i en A-kupa men de fyller inte heller alltid ut en B kupa men där får de plats på bredden. De är alltså breda men rellativt platta, har efter att läst lite på forumet förstått att jag ska prova ett mindre underband och en större kupa nästa gång jag ska handla en BH.
Varför jag vill ha framför är för att om jag förstått det rätt så får man ingen muskelpåverkan när man tränar. Jag är aktiv inom en fysiskt krävande sport och vill inte ge upp den för bröstens skull då får det nog vara.
Jag är inte ute efter ett par jättebomber och har provat med ris och kommit fram till att någonstans mellan 350-450 skulle passa mig bra och jag vill ha dem så naturliga man kan. Var inställd först på anatomiska men har börjat luta åt runda. Jag vill fylla ut all den där mjuka vävnaden jag fått av graviditerna.
Jag har suttit och läst en hel del på forumet men blir än så länge mest förvirrad än klokare och herregud jag trodde man åkte till kirurgen fick ett par tuttar och så var det fixfärdigt. Har insett nu att så enkelt var det verkligen inte 😀
Har ni några tipps om hos vilka kirurger i Stockholmsområdet jag kan vända mig till för en konsultation som dessutom är duktiga på att få ett naturligt resultat.
Jag har lagt upp bilder för granskning så det kanske blir lättare att göra sig en uppfattning när de blivit godkända.
Kram på er och hoppas ni får en solig helg!
Sortera efter

Anonym användare

optimus
Kvinna ·

Anonym användare
Ja det är en bit att åka och det käns ju inte så lockande att sitta i bilen x-timmar efter en op för att ta sig hem.
Valet av kirurg käns extremt viktigt och han/hon måste ju vara öppen för båda placeringarna men samtidigt om de säger att jag inte kan ha framför får jag ju lita på att de kan sin sak (tänker gå på flera konsultationer). Säger de alla samma sak att bakom vore bäst för mig så blir det inga boobs för min del så länge jag vill och kan fortsätta med min sport.

Juli11
Man ·

Anonym användare
Jag får nog ringa till klinikerna och höra efter.
När jag blev medlem på forumet var jag helt övertygad om att jag skulle göra anatomiska hs charles då det är de snyggaste brösten jag sett men väntar på att bli silvermedlem här så att jag kan se mer runda framförbröst.
Vill inte göra anatomiska nu när jag läst på lite mer.

Anonym användare
Nu har jag äntligen blivit silvermedlem och fått mina bilder godkända 👍

Pumagirl
Kvinna ·
de som är är att om man har ett BMI under 19 så ökar risken för rippling men de är ju en fråga om va man är berädd å ta ( ojjjj va hände me bokstäverna får inte bort de 🙁)
du måste helt enkelt prata me en kirurg =) lycka till =)

Juli11
Man ·

Anonym användare
oya lägger ej framför och inte heller peter cosmo!

Anonym användare
Ja BMI är lite lurigt på det sättet så jag tittar hellre på hur man ser ut i övrigt vilket oftast är mer realistisiskt.
Det låter verkligen som att du skulle välja en framför placering !!
Lättare sen när man får se bilder :)
Jag valde att göra framförplacering, hade en 75B innan OP och har ammat 2 barn.'
lade i 375/400cc och jag har nu 75D i BH strl (sportBH) än så länge men kanske kommer ha en E sen när dom är klara och när jag har en vanlig BH och inte en sport...