Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Fashionistan

Fashionistan

Kvinna ·

Pepptråd för oss som sparar

Ekonomi - Finansiering - Lån

Måste ju vara fler än jag som försöker lägga undan pengar för en framtida operation? Tänkte att vi kunde peppa varandra i ur och skur för att man ska komma till målet så snabbt som möjligt 😀

Ligger just nu på blygsamma 6 000:- och vill helst operera mig inom ett år, så det blir många snåla månader framföver!

24

Sortera efter

Hemulen

Hemulen

Kvinna ·

Fick försäkringspengar pga en plötslig sjukdom och sparar genom att jobba. Är student också. Men tror det ska gå utan lån! Gäller bara att inte spendera på onödiga saker. Köpa en frappe varje dag går inte.
Gilla
Amerigo

Amerigo

Kvinna ·

För er som sparar men vill tjäna lite extra pengar för att nå ert mål snabbare så är ett hett tips från mig att jobba som chattoperatör, man tjänar inte en förmögenhet men man kan lätt få ihop 1500-3000kr extra varje vecka för att sitta 2-3h varje kväll. :) För att inte behöva skriva en hel roman så kan man läsa mer om det här: http://jobba-hemifran.com/signup-form/?ref=comm777
Gilla
jenffane

jenffane

Kvinna ·

Sparar också lagt undan 15.500 på bara 2 månader Snart där. Så fort ja har pengarna bokar ja op tid hos Patrik höjier var på konsultation hos honom häromdagen :)
Gilla
Loveyou2991

Loveyou2991

Kvinna ·

Har haft lite småjobb och sparat så mycke jag kunnat! Men då jag inte har något fast och ja känner att de tar för lång tid så lutar de åt att jag tar ett lån för de sista!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem