
MissMc
Kvinna ·
Perthese HP eller MP, hur ändras formen?
Då skriver jag ytterligare en tråd när jag stött på en ny fråga...
Har läst och förstått att Perthese inläggen är ett inlägg som ger ett naturligt och mjukt bröst, men vissa tycker att det blir FÖR mjukt och förlorar sin form..
De jag läst om har dock valt/fått MP.
Själv ska jag ha HP och undrar nu om någon därute har erfarenhet av dessa?
Från början var jag helt inställd på att jag ville ha MP just för att få ett så naturligt bröst som möjligt trots sillisar.
Men ju mer jag kollat runt är jag nu glad att jag pga volymen jag ville ha, inte kunde få nått annat än HP. För tycker nu att detta känns som att det kommer bli bättre :)
Så snälla, lite feedback tack! :)
Sortera efter

MissMc
Kvinna ·

Umizomi
Kvinna ·
Jag har men de är bara 3 veckor så jag kan knappast utvärdera än ;-)

MissMc
Kvinna ·

9April
Man ·

MissMc
Kvinna ·
=/ Nu håller jag tummarna för att jag kommer föredra perthese och dess slutliga form... Men det låter onekligen inte så jätteskojj nu när jag
faktiskt börjat föredra looken på ett HP bröst.
Men jag är nästan hundra på att Göran pratade om Mentor vid konsultation, för det är vad jag hade med mig i skallen hem och sen
googlade bilder efter.
Men så skrev jag till honom igår för att fråga lite efter mjukhet etc. och då fick jag reda på att det var perthese och inte mentor.
Tror tyvärr att det är försent att byta då jag ska in på O.p redan nästa torsdag. (6/2)
Hur stor tycker du skillnaden är i mjukhet på perthese och mentor? och jämfört med ett neutralt bröst.
Nu är ju mina bröst hyffsat hårda för att de är så små dock 😇

9April
Man ·

Presley
Kvinna ·

MissMc
Kvinna ·

MissMc
Kvinna ·

Lindi
Kvinna ·
Jag har Perthese MP+ i vänster sida och HP i högersidan, el boobsen snarare ;) Med HP får man en lite mera bollighet upptill och med MP+ mer rak profil utan kläder. Fick dessa pga assymmetri. När jag puffar upp dom ser konstigt nog MP+ sidan fylligare och bolligare ut än HP sidan, men det är så lite att nog bara jag märker det. Ingen har sagt att mina bröst ser ojämna ut nu. Nu vet jag inte riktigt hur mkt en MP skiljer sig mot ett MP+ implantat, men jag tror inte att det är jättestor skillnad på dem. Kolla gärna mina bilder om du vill ha förslag på hur det kan se ut. Jag gillar mina Perthese, de är sköna att ha och ser snygga ut. Tyvärr är jag ju livrädd för att de skall plattas till som de andra skriver, men det beror på att jag ville haft porrtuttar som står rakt ut och sitter under hakan. Idag fyller valparna 10 månader så om det händer borde det ju hända snart isf. Är lite besviken på att det blev tjaffs med Peter om vilket märke jag skulle ha. Han har ju en förkärlek till just Perthese och med hans teknik kan jag förstå detta, för boobsen blir ju supersnygga. Men jag som ju inte ville ha en naturlig look, kanske borde stått på mig och valt Allergan ist. Iofs har vissa frågat om jag har sillisar när man är ute och festar, så helt naturliga blev dom ju inte. Sen är jag ju glad att de inte är stenhårda, utan känns mjuka och gossiga. Tror inte jag hade velat ha boobs under hakan när jag blir gammal och enligt Peter sa han att jag inte skulle behöva göra om dessa, så man får väl se det från den ljusa sidan :)

MissMc
Kvinna ·
Tycker dina ser jättefina ut! :)
Jag ville ju ha skidbacken först, som före/efter bilerna på mp på citadells hemsida.
Men efter alla boobs man sett här så vill jag nog gärna ha lite bolligare, dock inga jätte fakelookisar :)
Har bestämt mig för att ta det som det kommer.
Hade funderingar på om jag skulle kontakta kliniken igen och fråga om mentor istället, men vill ge perthese en chans.
Så naturligt mjuka som möjligt låter trots allt väldigt mysigt i mina öron, så spänd och förväntansfull nu! :)

Presley
Kvinna ·

MissMc
Kvinna ·
Har du några bilder på dom gamla i slutet innan du bytte?

MissMc
Kvinna ·
Tycker båda ser fina ut dock (kikade nu) :)
Får vänta och se hur det blir för mej helt enkelt :) Men du behövde inte betala nått för korr?
Hur stor tycker du skillnaden är på mjukheten förresten?

Presley
Kvinna ·
Ingen som har Perthese HP inlagt?? ;)