Meanna
Kvinna ·
05 mar, 2024
Placering framför muskeln- hur har det funkat för er?
BröstförstoringJag är inne på att göra en förstoring framför muskeln pga att jag tränar mycket och hört många som fått muskelpåverkan. Jag har konsultation om några veckor, men har lite egen bröstvävnad, inte så mycket häng, en fyllig 75A kupa som varit en 75C innan barn. Jag vet att det vanligaste är att lägga bakom- men ni som lagt framför är ni nöjda? Vore särskilt intressant att höra från er som haft implantaten några år- har de blivit hängiga?
Sortera efter
AnnadeWinter
Kvinna ·
06 mar, 2024
Meanna
Kvinna ·
30 mar, 2024
Hej jag jag lagt mina framför muskeln just av de skälen du nämner.
Jag är mycket aktiv och sysslar med mängder av aktiviteter som kräver mycket styrka, kroppskontroll och flexibilitet som yoga, pole dance, gymnastik, klättring, kampsport etc.
Jag ville inte påverka min bröstmuskulatur om möjligt och jag blev rekommenderad en subfascial placering över muskeln som skulle ge mig det utseende jag ville ha utan att påverka min kropp på ett potentiellt negativt sätt med den livsstil och fysiologiska förutsättningar jag har.
En subfascial placering av implantatet betyder över muskeln men under muskelhinnan.
Det har nu gått precis ett år sedan operationen och resultatet är fantastiskt!
Mjuka och fina och inget häng alls.
Jag är mycket nöjd och jag hoppas att du med kommer hitta ett val som passar just dig .
Kram