skruttan
Kvinna ·
30 jan, 2014
Princess eller ej?
InjektionsbehandlingarHej!
Sortera efter
micha_92
Kvinna ·
30 jan, 2014
arigato
Kvinna ·
30 jan, 2014
skruttan
Kvinna ·
30 jan, 2014
Tack för svar! blir så osäker för man vill ju ha bästa möjliga resultat..
twinky
Kvinna ·
02 feb, 2014
Jag har inte testat princess men fillern innehåller samma ämne som de andra syntetiska märken och kommer från ett företag som verkar seriöst. Jag skulle kunna tänka mig att testa den men tror inte den innehåller bedövning vilket är ett stort + för mig. Juvederm 4 är min filler of choice men den måste injiceras av en duktig person, annars får jag klumpar med den också. Har fått klumpar av perlane och restylane med och jag tror att det beror helt och hållet på tekniken. Se alltid till att gå till en läkare eller sjuksköterska och helst ska det ingå ett åb med massage och ev påfyllning efter nån vecka för bästa resultat.
white noise
Kvinna ·
02 feb, 2014
Jag har gjort Princess för ca tre veckor sedan. Kan inte säga mycket än om hållbarheten men alla jag pratat med som gjort Princess har sagt att det hållt mycket längre för dem än juvederm/restylane. Det är nog individuellt och resultatet beror alltid på vem som gör behandlingen och hur den "bygger upp" läppen. Princess är lite mer trögflytande sa min behandlare, och att det är därför det kan hålla längre än de andra. Det blev bra på mig, har mjuka läppar och inga knölar!
perfectlymee
Kvinna ·
02 jun, 2014
Jag hade börjat med Princess och sedan gå över till Juvederm eller Stylage.
Jag hade gjort detta eftersom att Princess, av erfarenhet, inte håller länge. Vilket var en himla tur för mig, som första-gångsläppar. Jag såg hemsk ut - det gör jag inte om.
Hej, jag hade juverderm och blev skitnöjd verkligen!!! Ska nog göra de igen snart! (va ca tre år sen jag hade de första gången...)