
Boobiemamma
Kvinna ·
Pris för korrigering av storlek i ena bröstet (på Strandkliniken)?
Opererades i våras och nu har brösten börjat nå slutlig form.
Jag lade in olika stora implantat för kirurgen rekommenderade det för hon tyckte att jag hade olika stora bröst. 430 i höger och 400 i vänster.
Såhär i efterhand så kanske det borde ha varit tvärt om för bröstet med 400 i är synbart mindre än det andra. Jag funderar på om det är värt att fixa till och lägga in 430 eller 455 i det mindre bröstet istället för de 400 som ligger där nu.
Har någon bytt implantat i ett bröst efter en bröstförstoring på Strandkliniken och vad kostade det?
Jag ska på återbesök och tar självklart frågan med kirurgen direkt men jag är nyfiken på om någon annan redan har gjort det och vad svaret blev.
Sortera efter

Boobiemamma
Kvinna ·
Någon?
Gilla

Boobiemamma
Kvinna ·
Ingen alls?
Gilla

Lingon
Kvinna ·
Kan inte hjälpa dig ett dugg tyvärr, men du kanske kan maila eller ringa kliniken så får du svar innan återbesöket om det är långt dit. Tycker de ser fina ut på dina bilder! ;)
Gilla