
Millyy
Kvinna ·
Proforma, väntetid för konsultation/operation
Hej tjejer! Ska ringa till Proforma på måndag och beställa tid för konsultation för bröstförstoring. Har alla läkare där lika bra rykte eller är det någon speciell av de tre, Michael, Carl-Johan & Örjan, ni rekommenderar? Antar att man måste säga till när man ringer om man vill ha konsultation med en speciell läkare. Sen, är det någon som nyligen varit på konsultation eller opererat sig där som vet hur snabbt det går att få tid för konsultation/operation? :)
Sortera efter

Emelies
Kvinna ·

Millyy
Kvinna ·

TusenFrågetecken
Kvinna ·

Anonym användare

Millyy
Kvinna ·
Ringde i förrgår och bokade tid för konsultation hos Örjan, har tid på torsdag så det gick snabbt :) Sen får vi se om han har tid för op innan han går på semester. Redan nervös haha! Hur lång tid tar det efter operationen tills dom sätter sig på rätt plats? Verkar som att dem sätter sig långt upp på de flesta efter op men att dom sedan hänger "ner" sig lite? :)
Jag fick tid för konsultation bara en vecka efter mitt samtal =) Opades nu den 11 juli. Jag valde Örjan efter många rekommendationer och kunde inte vara mer nöjd. Allt har verkligen varit toppen från start tills nu =) Ävne efte har allt varit bra då jag hade frågor om smärtlindring för jag mådde illa, då skrev han ut ny medicin utan problem osv han är verkligen GULD och vilka bröst han gör hihi något magiskt med honom =) Dock så går han på semester 1 augusti, men förhoppningsvis så har han tid innan för dig =) I onsdags så hade han ex "bara" 6 operationer jämfört me tisdagen då han hade 10 =) Oavsett vilken kirurg som du möter på proforma så kommer du att älska kliniken, alla är uuuur gulliga!