Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Skbj

Skbj

Kvinna ·

Proformabröst 5 veckor 400cc bilder!

Bröstförstoring
Nu har det gått 5 veckor sedan operationen. Jag är nöjd med storleken även om de fortfarande känns stora, jag hade nog blivit nöjd med 350cc mp också. De är inte särskilt mjuka ännu, och jag är lite fundersam med ena tutten, ser ut som aning till db (se bilden snett från sidan) på vänster bröst, men kan eventuellt vara ett mörkt blodkärl. Annars, tror ni det rätar ut sig när muskeln "släpper"? (vilket jag antar att den inte gjort med tanke på att de fortfarande är så fasta?). Sedan tycker jag inte att underpolen är särskilt fin ännu, den är rätt kantig när man ser rakt från sidan, kommer det kunna ändras? Huden mellan brösten är fortfarande mycket spänd och den ligger inte helt platt mot benet utan det är en upphöjnad om man drar med fingret men jag förutsätter att det kommer lägga sig. Annars, vad tycker ni?
Jag kan få lite ångest, att de skulle varit snyggare om jag skött dem bättre, typ inte druckit någon alkohol sedan operationen eller om jag hade haft en annan sport bh/stöd på dagarna (då jag bla gått utan bh under dagtid flera gånger, enligt Örjans instruktioner dock). Kan det vara så att jag liksom orsakat själv att de inte blir så fina som de skulle kunnat bli?
2

Sortera efter

HappyDianaGbg

HappyDianaGbg

Kvinna ·

Hej! Tycker dina bröst är jättefina, kom ihåg att det tar olika lång tid från person till person för brösten att läka så oroa dig inte, jag tycker dom ser jättefina ut! Dock kanske du inte ska dricka alkohol då det påverkar läkningstiden så alkohol verkar blodförtunnande :) Lycka till!
Gilla
Skbj

Skbj

Kvinna ·

Tack! Ja jag får försöka vara tålmodig... Vill ju att de ska bli mjuka och få bättre skidbacke :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem