Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

Prov 2 dagar efter?

Bröstförstoring

Ska opas. den 6e alltså på måndag(!!!!) men har ett jätteviktigt alltså verkligen superviktigt prov i skolan den 8e.. kommer jag orka gå dit? :o

Är verkligen orolig nu, för jag får inte missa det! Det är bara ett prov jag ska göra sen inget mer..

5

Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare

Oj, otroligt svårt att svara på. Då ingen vet hur du reagerar på narkos, medicineringen eller smärtan & följande utmattning. Medans jag var helt smärtfri & ovanligt pigg kan jag säga att min prestationsförmåga hade varit nedsatt då energin gick tilll återhämtning & läkande, tillsammans med smärtstillande som direkt gick åt huvudet timmarna efter.

Gilla
Snyggo

Snyggo

Kvinna ·

Jag skulle boka om operationen med tanke på hur jag mår i dag.
Gilla
thrill

thrill

Kvinna ·

Jag hade som du en tenta två dagar efter operationen. Jag var ovanligt pigg efter men valde trots detta att göra en omtenta pga att rörligheten är såpass begränsad och att medicinerna verkligen gör en oförmögen att koncentrera sig.. 

Gilla
lajsa123

lajsa123

Kvinna ·

jag hade somnat, va sjukt trött :D

Gilla
fix75

fix75

Kvinna ·

Jag personligen hade inte klarat att gå dit. Och min hjärna hade defenitivt inte kunna fungerat så mycket att jag kunde göra ett prov. Den dagen sov jag i stort sett hela tiden och resten var jag i dvala.

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem