
Sussa
Kvinna ·
21 okt, 2012
push up bh med bakomplacering??
Jag undrar om det kommer funka att använda push up när man har bakomplacering. Jag provade nämligen en idag (dag 17) och det såg helt stört ut. Det går ju varken att få dem upp elr ner. Har jag för bråttom? Eller kommer det bli bättre?
Sortera efter

cazziopeia
Kvinna ·
21 okt, 2012
Jag jag ingen aning. Men tror det kommer bli bättre. Jag var ute igår och handlade. Får inte ha push än men testade för skojs skull. Och det såg hur bra ut som helst. :) tror det kommer göra set för dig också om några veckor. :)
Gilla

Sussa
Kvinna ·
21 okt, 2012
Men du har inte haft dina så länge heller ju. Mina är liksom där de är. De går att trycka ihop med händerna men med bh händer ingenting. Provade iof mina gamla bh:ar o passformen var kanske inte den bästa. Får inte heller ha bygelbh men blev så nyfiken hur de gamla skulle sitta;) hoppas att de snart blir rörligare. Dåligt tålamod:P
Gilla

cazziopeia
Kvinna ·
21 okt, 2012
Jo men har ju såklart lite dåligt tålamod.. Jag får ha bygelbh, hade ju tortyren direkt efter op. Men mina är väldigt mjuka.. Har faktiskt tänkt på det, att många pratar om när de ska mjukna. Mina kan jag trycka ihop hur mycket som helst och de dallrar fint när jag släpper tillbaka dem. Jag har ju gjort massage för brösten sen de var typ en vecka gamla. Just för att de ska bli mjuka. Men dina blir nog också det snart. :)
Gilla

cazziopeia
Kvinna ·
21 okt, 2012
Det är pushup jag inte får ha. :)
Gilla