
True
Kvinna ·
Resan hem
Hej jag går i tankarna att göra en bröstförstoring och det jag undrar över är att ni som opererades en bit bort ifrån där ni bor hur gick bilresan hem med bälte osv? Undrar om det är bättre att åka hem samma dag eller dagen efter?
Sortera efter

Fellicia
Kvinna ·
Hej! Jag skulle inte säga att jag bor så jättelångt bort! Tog kanske 40 min med bil! Men det gick hur bra som helst! Tyckte snarare att det var mysigt, hehe hade absolut kunnat åka en bra bit till :)
Gilla

90-tjej
Kvinna ·
Jag åkte en bit själv fast tåg. Jag tyckte allt gick bra dagen efter om jag inte bar något. Bär man minsta lilla dagen efter gör det väldigt ont. Så om någon kör dig borde det gå bra :)
Gilla

Fellicia
Kvinna ·
Jag TROR också att man får bedövning som håller några timmar efter operationen, jag hade iallafall ingen känsel i bröstet efteråt :)
Gilla

xxenia
Kvinna ·
Jag åkte buss i 4,5h dagen efter operationen. Hade nog aldrig kunnat åka hem samma dag :)
Gilla

True
Kvinna ·
Okej tack för svar, lutar nog åt att jag vill åka hem samma dag isåfall om man har lite bedövning och narkos kvar i kroppen. Får skjuts i vilket fall. :)
Gilla