Anonym användare
28 okt, 2011
Restylane - Blodsvullnad läpp och ont.
InjektionsbehandlingarHej, fick restylane i läpparna igår och har så jä..a ont i ena sidan - stort blåmärke (inte som tidigare gånger). Någon som varit med om liknande, behöver jag vara orolig? Ska ringa läkare idag. Det har inte blivit bättre på två dagar. Om ni varit med om liknande skulle jag vara tacksam över att ni berättade vad ni gjorde för att slippa det, tog ni ut restylanet, när gick det över? Tack /Johanna
Sortera efter
Anonym användare
28 okt, 2011
Anonym användare
04 nov, 2011
Tack =)
Konstigt nog inte mer än 0,5. Misstänker att själva sticket träffat oturligt. Nu mår jag däremot prima (lite blått kvar) och läpparna ser fiiiiiinfiiiiina ut =)
Anonym användare
05 nov, 2011
Anonym användare
07 nov, 2011
Plastikakademin
elisa
Kvinna ·
07 nov, 2011
skönt att det blev bättre. blåmärkena blir olika från gång till gång beroende på var sticket träffar. en kompis blev stucken rakt i ett blodkärl så hon blev extremt svullen och nästan svart på ett ställe på läppen. det försvann efter några dagar som tur var :) jag brukar ha kvar mina blåmärken i nästan en vecka..