
CrownJewel
Kvinna ·
12 jan, 2011
Rippling och synlig impl.kant. Hjälp!
Ok,mina bröst är bara 2 veckor nu,men jag har synlig rippling på utsidan ,på sidan av brösten.Man ser att det är implantatet som har veckat sig.Det syns hela tiden. Förstod att jag hade stor risk att få det då jag är mycket tunn på överkroppen.
Har dom mjukaste implantaten. Nu till frågan. Är det något som korras ? eller får man leva med detta. Korras det gratis? Vad skulle hjälpa? Kan det bli bättre när brösten mjuknar?
Sortera efter

Anonym användare
12 jan, 2011

CrownJewel
Kvinna ·
12 jan, 2011
Hej igen! Jag har bakom muskeln. Jag tänkte välja anatomiska för att jag hade hört att dom ska ge mindre ripplingrisk,men jag vet inte om det hade hjälpt,tror att kanten hade synits iallafall.

Anonym användare
12 jan, 2011
ja du CrownJewel....jag har faktist ingen aning om varför det är så, har du ringt din kirurg? det borde du göra....kanske åka dit så dom får titta. Täntke om du hade lagt dom framför så hade det varit en förklaring för att du är tunn....men att du har bakom.....ja, jag är rådlös. Ring din kirurg och prata med dom. Lycka till!

Malin88
Kvinna ·
12 jan, 2011

CrownJewel
Kvinna ·
12 jan, 2011
Jo jag fruktade det. Nu syns det verkligen att man har sillisar. Jag som ville ha det så naturligt som möjligt.
Men jag är glad att det inte syns mellan brösten iallafall.
Hej gumman,
Har du bakom eller framför muskel placering?
kram