Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
mario

mario

Kvinna ·

Ristest bilder

Bröstförstoring

Gjorde ristestet förut men jag såg nu på bilderna att det blev snett och helt mongo men skitsamma, orkar inte göra om det haha.
Vilken tycker ni ser "bäst" ut?

Hoppas bilderna kom med i inlägget, annars finns dom väl i bronsgalleriet??

💡
 

1

Sortera efter

Candycane

Candycane

Kvinna ·

Det är svårt att säga då man inte ser propotionerna till din kropp. Lättare om du tar en helkoppsbild eller på överkroppen.

Om du vill ha större bröst så tycker jag att du utan problem kan bära upp 550 cc. Om jag var lika lång som du och hade A-kupa innan hade jag valt 550 eller 450 cc. Men det beror på vilket resultat du är ute efter.

Jag var själv inne på 350 cc men efter de mått jag tog hos kirurgen blir det nog 335 allergan natrelle (med samma mått 370 cc mentor)

Jag har några bilder på mitt ristest i mitt galleri på hur 350 ser ut på mig som är 160 och har liten c-kupa innan. Inte så stort i kläder tycker jag. Jag rekommenderar att prova tex 450 inlägg och gå omkring med dem en hel dag för man vänjer sig snabbt!

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem