
iloveboobies
Kvinna ·
11 okt, 2013
Röda små blodprickar?
Hej på er! Igår opererade jag mig och de är väldigt spända och hårda idag. Har typ världens motorväg mellan brösten och ingen klyfta. Patrik sa dock innan operationen att jag inte har förutsättningarna för att få för brett mellanrum men jag tror jag kommer få det.. Brösten går mer utåt..Vet någon om han korrar det?
Sen har jag fått 3 små (jättesmå) "blodprickar" på brösten på olika ställen. Vet någon vad det är för något?
Har inte fått något bröstband heller, har man inte det på Laser & Estetik?
Sortera efter

Kiwwii
Kvinna ·
11 okt, 2013
Jag hänger på den här tråden, vill också veta de svaren.
Gilla

Merta
Kvinna ·
11 okt, 2013
Hej!
Jag opades också på L&E av Patrik igår! :-)
Jag korrigerade min bröstop som jag gjorde för ett ca ett år sedan och det jag kan säga är ha tålamod och vänta. Det kommer hända så mkt med brösten den närmaste tiden och du kan inte se resultatet förrän efter flera månader. Jag vet att man lägger märke till allt och funderar och så men försök bara vänta för som de ser ut nu är inte det slutgilitga resultatet. Är det något problem sen som kvarstår så verkar de vara mkt tillmötesgående på L&E, de är väldigt nogranna med att man ska vara nöjd och korrigerar många saker som jag tror andra kliniker inte skulle göra.
Blodprickarna är säkert bara nån liten ytlig blödning, det kan man ju få överallt på kroppen. De har ju misshandlat dina bröskorg lite nu under op. Men maila Patrik om du är orolig över nåt, han svarar alltid.
Jag fick inte heller nåt bröstband denna gång, hade det sist. Frågade ssk om det men hon sa bara att jag inte behövde. SÅ det är nog lite olika beroende på implantat m.m.
Ha det bra och lycka till!!
Gilla

kiss
Kvinna ·
11 okt, 2013
Vet inte alls om detta stämmer men tror jag sett ngn stanna att de har ett redskap de lyfter upp huden med under op!
Jag har själv märken nu, men mer som kattklös! Mest på sidan brösten! Men
Inget att bry sig om, e ytliga sår som läker snabbt!
Gilla

iloveboobies
Kvinna ·
11 okt, 2013
Okej då kanske vi såg varandra kanske ;) Vilken tid låg du där i sängarna? :) Jaa precis.. Men såfort man ser något (som prickarna) blir man orolig att det ska vara något farligt, haha! Mailade honom också nu så får se vad han svarar :) Okej konstigt.. Frågade också men fick inget bra svar på det. Hon sa att man har det om man har andra implantat och så frågade jag vilka det var då men hon sa typ "våra egna" eller nåt ;s Hörde inte riktigt.. Haha! Detsamma! :D
Gilla

Pussan
Kvinna ·
11 okt, 2013
slutliga resultatet ser du ju efter ett halvår - ett år. en dag säger ingenting, inte en månad heller. kommer hända massor.
klart du kan få blodprickar, jag hade blåmärken ner på magen och sidorna. din kropp har ju fått stryk helt enkelt :)
Gilla

iloveboobies
Kvinna ·
11 okt, 2013
Patrik svarade att det var från nålsticken från lokalbedövningen :) Sen gav han ett väldigt lugnande svar om att de kommer ändras jättemycket då min hud och vävnad är väldigt tight. Och han skulle även skicka hem ett bröstband för att jag var orolig för mellanrummet i klyftan. Är sååå glad att jag valde Laser & Estetik och Patrik! Han vill verkligen att man ska vara nöjd och det känns så skönt om något blir fel :)
Gilla