
Mamma71
Kvinna ·
27 maj, 2013
Så besviken på mina mått dag 12.
BukplastikMätte min mage i morse för första gången och jag känner mig så besviken. Av de fyra mått jag tog över magen är det bara ETT mått som blivit mindre. :( Det var måttet över naveln. Övriga mått är lika men midjan är 1 cm tjockare. :( Hur har det varit för er andra?
Sortera efter
zazza82
Kvinna ·
27 maj, 2013
Inte skall du vara besviken över det, du är ju ganska nyopererad. Mät inte än, låt din kropp i lugn och ro återhämta sig. Även om du inte känner dig svullen så är du nog det då det inte var längesedan op. Jag har inte mätt mig utan går på hur magen känns, det blir bättre för varje vecka.
Gilla
Mamma71
Kvinna ·
27 maj, 2013
Du har nog rätt. Tittar man på bilderna så är ser ju stor skillnad så jag förstår inte riktigt måtten :(. Ska inte mäta nå mer på ett bra tag.
Gilla
Toff
Kvinna ·
27 maj, 2013
Ja va svullen i 3 månader, riktigt svullen.
Å sen efter träning svullna ja oxå.
Sen la de sig men nu efter min bröstop e ja svullen igen, inte mycket men lite.
Så ta de lugnt å bli frisk å läkt, sen kan man börja måtta :)
Gilla
Mamma71
Kvinna ·
27 maj, 2013
Tack. Ja man kanske är mer svullen än jag förstår. Känner mig ju toksmal och inte toksvullen. :)
Gilla