Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
LipziL
Man ·
02 jul, 2010
samma form som förut?
BröstförstoringMina silikon är över 2 månader gamla, men dom har sin gamla form. Kommer dom förbli det? Det här är bara fult, onödig operation om dom ska se ut som mina gamla fast bara lite större..
Sortera efter
Sessan1
Kvinna ·
02 jul, 2010
Hej!
Mina är oxå spetsiga i formen precis längst fram el vad man ska säga. Ser inte klokt ut utan bh, som två små spjut😀. Sämt åsido, så roligt är det inte.. Tror i mitt fall att musklen hindrar implantatet att fylla ut helt o eftersom jag hade hyfsat med egen vävnad innan så ligger det lite på implantatet (lite db). Spetsigheten kanske oxå i mitt fall har o göra med ankarlyftet på ngt sätt, hur hon sytt ihop det. Vile bara säga att du inte e själv i alla fall, sedan vet jag inte om det ändras för dig under tidens gång..
0 Gilla
Anonym användare
02 jul, 2010
Det tar MKT längre tid för ett impl u-muskel att forma om ett par bröst, som av naturen är "spetsiga", just pga muskeln håller tillbaka impl för mkt. MKT större risk att den egna bröstformen kvarstår (gjorde på mig, trots ankarlyft). Impl övermuskel har mkt lättare att runda till ett "spetsigt" bröst, tämligen logiskt. Du får nog börja med att ge det minst 4-6 månader innan du kan börja skönja ngt som kan liknas vid ett slutresultat (även om det aldrig riktigt är "slut" iom att brösten förändras med åren, det är ju liksom inget bestående det vi kallar för slutresultat sas).
0 Gilla
LipziL
Man ·
10 apr, 2011
okej då kanske hoppet finns uppe då, typ
0 Gilla
Nilsson87
Kvinna ·
10 apr, 2011
jag läste i an annan tråd att du opererat dig för 1 år sedan första gången och ser att du funderar på en ny operation. innebär det att detta skulle bli din tredje operation då?
0 Gilla
Nilsson87
Kvinna ·
10 apr, 2011
ahaaa, såg nu att detta var en gammal tråd :P hur har det gått nu när det är 1 år efter operationen?
0 Gilla
LipziL
Man ·
11 apr, 2011
A precis haha :) jag vet inte, har lite ont i dom, ibland lite för ont, känns typ som det ilar i bröstet ;s sen känns det som om mina bröstmuskler och armmuskler inte samarbetar, när jag spänner armen så mycket som jag kan spänst inte bröstmuskeln. Den går inte att spänna. Förut var jag väldigt stark men nu är jag jättesvag.. suger, haha :P
0 Gilla
Anonym användare
10 jun, 2011
Lipzil: Är dina bröst fortfarande spetsiga i formen, eller har de rundat till sig? Är mycket nyfiken då mina är väldigt spetsiga ..
0 Gilla
LipziL
Man ·
22 jul, 2011
Dom är lite spetsiga, iaf inte runda som jag vill ha dom. Dom ser typ "naturliga" ut och det tkr jag är för spetsigt. Jag ska göra om mina!
0 Gilla