
Gos
Kvinna ·
SEX efter op! (choklad räcker inte hela vägen...haha!)
Tjejer! När lyckades ni ha sex efter er op?
Jag kan ju fortfarande bara ligga på rygg helt rak och stelt och det har gått 12dagar. Det skulle inte bli särskilt fartfyllt sex det inte ;) haha
Men hur länge ska man vänta egentligen, nog för att choklad är kvinnas bästa vän och tillfredställer en mycket 🙂
Men visst vill vi ha mer än så ibland! Haha 😀
Sortera efter

R3kan
Kvinna ·

Mrs V
Kvinna ·
Ja asså du dem tankarna har slagit mig.. för jag börjar sakna den närheten med min kille nu ;P men mina är bara tre dagar så no way .. men min lust börjar komma dock.. hehe.

Anonym användare
Ähum, vi testade faktiskt att mysa lite igår... Som sagt, allt annat än vilt ;) men mysigt ändå! 🤭
Man kan ju göra mycket mer än "bara" ha vanligt sex om vi säger så... Och en försiktig klassiker; missionären, med händerna runt brösten som stöd och en karl med starka armar som orkar hålla upp sin vikt... ;)
Man får nog prova sig fram lite vad som funkar och när, men rent allmänt tror jag inte det är farligt eller nått man måste avstå från så länge det inte gör ont eller skumpar för mycket som sagt. Annars borde ju kirurgerna ha "varnat" om det precis som de gör med ridning (hehe, ofrivillig parallell där..) joggning osv.

lajsa123
Kvinna ·
vi hade sex dag 3 :P gick fint, men fick hålla fast tuttarna :D

pepsi80
Kvinna ·

Anonym användare
Du kan nog ha sex så snart du själv känner att du orkar och kan..även om det kanske blir lite mer "mys-sex" än nå vilt sex 🤭
Lycka till!

Anonym användare
Hej har själv inte gjort brösten än, men jag hade sex 9 dagar efter min stora buk, men du ska vara försiktig, ha helst din sport bh på dig så dom håller sig på plats.
Lycka till!

tinkerbell1
Kvinna ·
Funderar också på denna biten..vill ju inte få nån blödning el så,när vågar man egentligen ta på dom,lite lagom försiktigt?..får ta nån slowmotion variant=)) med citadellbh:n på haha🤭

Anonym användare
Vi mös ungefär en vecka efter men brösten var inte med i leken 🙂. Nu när det gått 6 veckor får de vara med, dock försiktigt 👍
Man ska vara rätt försiktig med att dra och slita i brösten de första 3 månaderna tills fickan har helt läkt.
Annars är det lugnt att köra på "som vanligt" (minus brösten) så fort du kan röra på dig. Det kan ju vara bra att ha en sportBH med bra stöd ifall de skumpar lite.