Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Marina profilbild

Marina

Kvinna ·

20 mar, 2017

Silvergenvägen missförstås ofta

Bröstförstoring

Det är förvisso så att man kan snabba på silvermedlemskapet genom att ladda  upp en AVKLÄDD bild Men det enda vi prutar på är tiden. Man ska ändå ha skrivit 15 inlägg (eller trådstarter) med lite vettigt innehåll och skapat en signatur.💡 Om man tänker efter är detta egentligen ganska självklart, annars skulle vem som helst kunna sno någon annans bild, ladda upp den och börja kolla på silverbilder. Vi är helt enkelt lite petiga med att försilvra folk, och gör en koll av var och en innan de får silver. De som redan fått sitt silver är ju ofta nöjda med detta - och det är ju deras bilder som vi är rädda om. 😉 Och därför har vi glädjen att se att många visar förtroendet att ladda upp bilder.😇 Så ni som tipsar andra om denna genväg, glöm inte den här infon också, för jag får både påklädda bilder och bilder från folk som gjort ett fåtal inlägg och inte skriver fler på rätt så länge. Om man vet med sig att man skriver väldigt sällan, är det liksom ingen idé att ladda upp en genvägsbild förrän man åtminstone närmar sig 15 inlägg. Efter 15 medlemsdagar är ju bilden inte heller någon påskyndande faktor och jag raderar dem faktiskt ibland, eftersom jag får alltför många att bevaka. Så snart man får sitt silver kan man ju ändå själv ladda upp bilden igen, direkt i silvergalleriet, där den även syns för övriga. Och när jag ändå håller på och gnatar, glöm inte att kolla lite på våra bildregler under menyn Om POF - ´bryter bilderna mot dessa ( t ex är för poserande eller visar för mycket av ansiktet ihop med nakna bröst), kan jag ändå inte försilvra. Tack för uppmärksamheten!👍

Sortera efter

xplo profilbild

xplo

Kvinna ·

22 maj, 2017

Hej Marina! Jag har varit medlem i någon vecka nu, jag har skrivit min signatur och bio och all info jag kan tänka mig. Jag har även skapat trådar och kommenterat forum men jag har inte ens blivit bronsmedlem än. Är det nåt jag gjort fel?

0 Gilla

Marina profilbild

Marina

Kvinna ·

22 maj, 2017

Jag har uppgraderat til brons nu! Du har skrivit i princip allt under helgen och jag hade gäster i helgen så jag hann inte med riktigt... :)

0 Gilla

Sathewilki profilbild

Sathewilki

Kvinna ·

13 jul, 2017

Jag har laddat upp en bild idag, för genvägen, men jag kan inte se den, står att bilden kan inte laddas. Kan det vara för att den inte är godkänd än som det blir så eller är det fel format kanske..? Mvh Malin

0 Gilla

Marina profilbild

Marina

Kvinna ·

13 jul, 2017

Hej! Jag har svårt att avgöra vad som var problemet, för jag hade i alla fall en bild från dig i galleriet för godkännande idag och har försilvrat dig samt flyttat dessa till silverbilderna där alla silvermedlemmar ser dem. Kom du på det själv? :)

0 Gilla

Sathewilki profilbild

Sathewilki

Kvinna ·

13 jul, 2017

Nu kan jag se den :D Innan var det liksom bara en ikon som var trasig typ, och så stod det bilden kan inte laddas. Men jaja, nu är det ju som det ska. Tack :)

0 Gilla

FloEmi profilbild

FloEmi

Kvinna ·

19 jul, 2017

Vad är det jag har kvar innan jag blir en silver. Försöker få en bild framför mig hur jag ev kommer se ut efter operationen som är väldigt snart. Söker jag bilder på nätet får jag lätt upp thailändska sidor med fixade bröst. Å vill kunna se något jag kan se att det är äkta gjort då många bröst ser helt fantastiska ut redan typ en vecka efter. Men som jag förstått det så tar det oftast par månader innan dem blir ganska så fina och sedan 1 år innan dem är mer eller mindre färdiga i utseende

0 Gilla

Marina profilbild

Marina

Kvinna ·

19 jul, 2017

Hej FloEmi - det fattas 6 st inlägg för dig. :) och du har alldeles rätt i dina tankar. Realistiska bilder är förmodligen mer rättvisande. 

0 Gilla

Unknown profilbild

Unknown

Kvinna ·

09 aug, 2017

Bra att du påminner Marina!! Det är lätt att glömma! Vill också säga att när man kollar runt på bilder är det många som inte döljer te.x sina tatueringar etc, det kanske man borde tänka på en extra gång innan man laddar upp bilder, om det finns några födelsemärken, tats som kan kopplas till just en själv! :)

0 Gilla

FloEmi profilbild

FloEmi

Kvinna ·

09 aug, 2017

Min profil bild är ju på mig får man inte ha detta?

0 Gilla

Marina profilbild

Marina

Kvinna ·

10 aug, 2017

Jo det får du, men de flesta vill inte att deras bilder och inlägg ska kunna knytas till deras identitet, därför påminner vi. Det viktiga är att du inte har ansikte på avklädda bröstbilder i gallerierna, allt för att förebygga förtret OM den mot förmodan skulle koma på villovägar, t ex genom att nån annan medlem "lånar" den.

0 Gilla

Magiclilo profilbild

Magiclilo

Kvinna ·

19 aug, 2017

Det låter klokt .

0 Gilla

Sophoto profilbild

Sophoto

Kvinna ·

31 aug, 2017

Bra med lite tjat, så lätt att missa lite detaljer ibland när man läser för fort. Får nog vänta ihärdigt tills dag 15 ;)

0 Gilla

Marina profilbild

Marina

Kvinna ·

14 nov, 2017

Påminner... Jag har flera genvägsbilder som jag inte kan "göra något med" därför att det saknas inlägg. 😕

0 Gilla

Mangotango profilbild

Mangotango

Kvinna ·

09 dec, 2017

Hej marina! Jag laddade nyss upp 3st avklädda bilder, har skrivit flera egna trådar och kommenterat en hel del.. Vad tror du? :)

0 Gilla

Marina profilbild

Marina

Kvinna ·

10 dec, 2017

Har fixat silver till dig!

0 Gilla

Tamarind profilbild

Tamarind

Kvinna ·

01 mar, 2018

Grymt att genvägen finns, om man som jag hittade hit lite väl nära sitt op-datum :)

0 Gilla

Nat123 profilbild

Nat123

Kvinna ·

01 mar, 2018

Jag har också använt mig av genvägen. Superbra att den finns. Nu hoppas jag på silver så jag kan se före och efterbilder för att få en lite mer realistisk bild på vad man kan vänta sig för resultat. :)

0 Gilla

Tiillaan profilbild

Tiillaan

Kvinna ·

04 mar, 2018

Tycker det är bra med lite säkerhet :)

0 Gilla

Nita profilbild

Nita

Kvinna ·

05 apr, 2018

Oj, hade missat helt att det fanns en genväg! Men ser fram emot att bli försilvrigad även på den vanliga vägen! Bra forum för övrigt! Synd att jag inte hittade hit tidigare.

0 Gilla

Mewa profilbild

Mewa

Kvinna ·

26 apr, 2018

Hej, Jag önskade också att jag hittat hit tidigare men väl här så försöker jag bekanta mig med sidan via mobilen. Vart hittat jag denna genvägen ni talar om eller hur går jag tillväga. Har kort jag gärna delar med mig av. Tacksam novis 😉

0 Gilla

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem