
kiss
Kvinna ·
27 feb, 2013
Sista näs/bröst konsultationen imorrn
Imorgon ska jag tillbaka till kliniken å se bilder på hur Näsan kommer se ut :) Självklart lite orolig att göra näsop, om det blir fult/konstigt Mm. Är ju ansiktet alla ser! Å kommer folk se att jag gjort En? Men mest e jag nervös över brösten!! Vill ju ha större Men efter läkarn sa att ärren kan hamna lite upp på bröstet Vid en storleksökning har jag fortfarande inte bestämt mig! Blir galen hehe Rädd att jag förstör istället, men vill verkligen ha lite större! Tips??
Sortera efter

Kompis
Kvinna ·
27 feb, 2013
Dom näsor som jag sett här inne efter op har inte sett opoade ut, men förstår att du är lite orolig, den sitter ju som sagt i centrum och är svår att dölja om något skulle gå fel. Något man måste tänka på! Funderar själv på näsplastik, men jag tar nog tuttarna först ;P
Varför vill du ha större? :) 70E tror jag passar bra till dig med tanke på din längd och vikt! :) glöm inte bort att ju fler operationer och ju större implantat du lägger i ju mer ökar riskerna för komplikationer, om det bara är storleken du vill ändra så tycker jag nog inte att operationen är nödvändig, så länge du inte är jätte missnöjd med resultatet! :)
Ser inga bilder tyvärr så det försvårar lite.. :/
Kram!
Gilla

bellaa
Kvinna ·
27 feb, 2013
Ska du operera näsan och brösten samtidigt?
Gilla

kiss
Kvinna ·
27 feb, 2013
Jag är rätt lång å det gör nog att de ser så små ut!
Hade 70 e i början men nu har de mjuknat så kan
Även ha 70d låter stort men även per blev förvånad att
Det va450 cc då det ser ut som 300/350 Max, så min kropp
Sväljer nog en del!
Saken e den att jag inte blev nöjd med op 2 då jag
Inte fick de implantat jag skulle! Fick inte hög profile
Å coh 2 utan moderate plus å coh 1 så inte nöjd med
Det från början!
Gilla

kiss
Kvinna ·
27 feb, 2013
Vet inte, tror tyvärr inte de gör det, ska höra imorgon
Hade ju vart gött å slippa va ledig så mkt!
I USA ser man ju ofta att de gör typ 10op samtidigt
Så borde ju gå att göra 2men får se vad han säger!
Gilla

kiss
Kvinna ·
27 feb, 2013
Någon som gjort 2 op samtidigt? Näsa/bröst?
Gilla

Kompis
Kvinna ·
27 feb, 2013
Okej, då förstår jag, om du inte är nöjd tycker jag absolut att du ska operera dig igen, men som sagt så ha i baktanke att du kan få fler komplikationer med ytterligare en operation och större implantat! Gör inget förhastat bara..det är som sagt mycket pengar det handlar om! :)
Gilla