
boobi
Kvinna ·
Skillnaden mellan 500 & 600 CC?
Hej igen ..
Efter att ha läst här på forumet så är jag lite nyfiken vad skillnaden mellan 550 cc och 600 cc är?
Läste något om projection vad är det? är det put?
Isåfall är det skillnad på put på 600 cc ?
Vilket är snyggast ?
Det här med cc är sååå jobbigt
Sortera efter

Emily07
Kvinna ·
Det skiljer ju sig i märken. Vilket märke på implantaten ska du ha? :)
Gilla

Trust
Kvinna ·
Läs under fliken " av intresse" där finns tabeller för olika implantat med bredd och put. :)
Gilla

Jojja
Kvinna ·
Precis, projektion är putet och det är väl lite en smaksak om man tycker det är snyggare med mer eller mindre put. :)
Förutom under fliken "av intresse" -> "bröstimplantat" där alla märkens produktkataloger ligger så kan du också gå in på "min sida" -> "implantatlista". Där kan du söka upp alla dessa implantat och sedan jämföra måtten emellan om du är intresserad! :)
Gilla

Anonym användare
Vilket märke menar du?
Tex så är mentor 550hp 13,5cm breda medans mentor 600hp är 14cm breda. Putet skiljer nån mm.
Gilla

9April
Man ·
Projektion o put är inte riktigt samma sak. Put är hur långt ut brösten går på högsta punkten. Projektion är hur "brant" backen är i förhållande till bredden. Om du jämför två implantat, det ena men hög projektion o den andra med medium projektion så kan båda ha samma put men då har det implantatet med medium projektion en större bredd o innehåller mer cc för att komma upp i samma put som det implantatet med hög projektion.
Gilla

boobi
Kvinna ·
Jaha okej =) tack för alla svar
Emily07: Jag ska ha Mentor HP hur är det med de märket?
Jojja ska kolla din profil direkt :)
Gilla

boobi
Kvinna ·
Efter att kollat upp din Implantat lista blev jag lite osöker..
Ivan tyckte jag skulle lägga 600 cc och 650 cc då mitt vänstra bröst är liite mindre.. Men inget jag märker så stort.. Känns som om det är större skillnad mellan 600/650 än 550/600 ? Har jag rätt ?
Och för att få veta era åsikter tjejer vad tror ni blir snyggast om man vill ha stora bröst? men vill inte heller ha pamela andersson bröst om ni förstår vad jag menar :P haha
Gilla