Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Karrolina

Karrolina

Kvinna ·

Smärta vid operation nr 2?

Bröstförstoring

Hej! Ni som har genomgått två bröstförstoringar med tid emellan, har smärtan varit densamma vid operation nummer två? Minns smärtan vid operation ett som stor. Då har jag ändå fött två barn och tatuerat mig en hel del.

5

Sortera efter

Agusta

Agusta

Kvinna ·

Kan fundera på samma. Har gjort ett bröst op och funderar på ett nytt nu och minns knappt hur ont det gjorde, men tänker att klarade man det första gången måste man väl palla gång två också.
Gilla
Karrolina

Karrolina

Kvinna ·

Ja, tänker detsamma! Utsätter sig för smärtan för att resultatet är så pass viktigare. Däremot tänkte jag att då jag redan lagt in och ”tänjt” ut muskeln att det kanske skulle hjälpa lite vid operation 2.
Gilla
Agusta

Agusta

Kvinna ·

Ja, det tror jag .... att det kanske tom gör mindre ont gång 2.
Gilla
lösgodis

lösgodis

Kvinna ·

Mkt mindre! Klarade mig utan smärtlindring på uppvaket och bara alvedon 4 ggr om dan i hemma. Nu har jag hög smärttröskel men första ggn var mkt värre.
Gilla
Karrolina

Karrolina

Kvinna ·

Det låter lovande, hoppas det blir detsamma för mig!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem