Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Tjejjen85d

Tjejjen85d

Kvinna ·

Snälla hjälp! Op om 7 dagar texturerade eller släta FRAMFÖR?!

Bröstförstoring

Hej! Har Op om 7 dagar. Sista konsultation idag. Har bestämt mig för att göra framför och vill helst ha släta inplantat pga rippling osv men då gäller inte försäkring mot kapsel enligt proformas försäkring :/ blir galen av detta val då släta måste bestämmas idag!! Några som har texturerade framför? Vill ju inte att det ska synas på något sätt, men livrädd för ev kapsel vid släta......skulle ni våga chansa?

26

Sortera efter

LadySS

LadySS

Kvinna ·

Tror du väljer rätt, har släta men hade tagit texturerade om jag haft lite mer vävnad! Lycka till tjejen!
Gilla
Tjejjen85d

Tjejjen85d

Kvinna ·

Får hoppas på det :) visade Mikael kort på dina bröst och sa att jag vill att mina ska se ut så vad det gäller form osv. Han höll med om att dina blev riktigt bra :)
Gilla
LadySS

LadySS

Kvinna ·

Tjejjen85d skrev:
Får hoppas på det :) visade Mikael kort på dina bröst och sa att jag vill att mina ska se ut så vad det gäller form osv. Han höll med om att dina blev riktigt bra :)
Haha, vad kul att han tyckte det blev lyckat. Som de flesta kirurger ville han först lägga bakom på mig, då jag är tunn. Skrev faktiskt en tråd tidigare om att vi tunna tjejer med framförbröst borde skicka våra lyckade resultat till våra kirurger så dem får se hur bra det kan bli. Dom behöver vidga sina vyer! Men Michael var grym hela vägen och sa att det skulle bli bra, han var mest emot att jag valde släta ;-) Du kommer bli så nöjd med honom!
Gilla
pean

pean

Kvinna ·

Om man har mycket egna bröstmuskler och ska göra en bakomplacering, är det då en fördel attta släta eller texturerade? Eller vad är skillnaden?
Gilla
Hallontossing

Hallontossing

Kvinna ·

inte för att stjäla någons tråd
 
Men varför måste du gå på bakomplacerade pean?
ang ytan på implantaten kan du gå på den som du kan få försäkring på lättast, sannolikt textuerade.
 
 
Gilla
Presley

Presley

Kvinna ·

Fast det är ju intr så.vanligt att få kapsel.. Jag fick synlig.rippling på mina text perthese och det var inte sårskilt fint att kolla på.. Har släta idag och är ändålänge väldigtnöjd!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem