
Sockertoppen
Kvinna ·
16 aug, 2012
Snart op, behöver verkligen er hjälp!! *bilder*
börjar få lite panik inför min op :( jag har i nuläget stl 70b.
Sortera efter

Malin88
Kvinna ·
19 aug, 2012

Sockertoppen
Kvinna ·
19 aug, 2012
Okej.. tack vare hjälpen jag fått nu så utesluter jag mellanprofil iaf :)
Kör nog på 335cc. Jag fick ju 2 olika bud på min bröstbredd men om vi utgår från att jag har 11/11,5 så borde väl 12 cm bli bra? eller borde jag ta 370cc? Det låter jättestort.. dom var iaf 12,5 i bredd.
Malin jag vill ha sånt mellanrum som du har... vill inte att dom ska sitta för tätt, då ser dom ju bara bulliga och "klumpiga" ut.
Jag vill ha klyfta och mellanrum som dig och ccarolinee :)

Doris
Kvinna ·
19 aug, 2012
Jag vet inte om jag kan vara till någon hjälp här, men jag har en egen bröstbredd på 11,5 cm och valde implantat som är 12. N u är mina alldeles nya och fortfarande lite svullna men jag tror inte att 12,5 hade funkat på mig iallafall och då hade jag ganska brett mellan mina små taxöron. Titta i min profil får du se om det kan vara till någon hjälp 🙂

Malin88
Kvinna ·
19 aug, 2012

Sockertoppen
Kvinna ·
20 aug, 2012
Doris dina kommer bli jättefina när dom är klara! Jag kör nog på 12 cm :)
Malin88 enligt mig har du helt perfekt mellanrum på bilderna. Sen att du har bakomplacering kanske har gjort att det blivit större då?
Men varför har du bakomplacering? Jag ser att du haft problem med muskelpåverkan, varför gjorde du inte framflytt?
Jag har mailat med örjan och han säger att jag kommer att få fyllighet upptill och markerad klyfta :) Så jag känner mig väldigt mkt lugnare nu... han sa också en ganska självklar sak: att ju mer egen vävnad man har desto mer ser man dom egna brösten efter op... och ju mindre vävnad, desto mer ser man implantaten.
Det är så längesedan jag varit på konsultation så jag kommer inte ihåg hur det såg ut när jag provade implantaten. Det som skrämmer mig ang. storleken nu är ju ristestet.. men det är ju svårt att veta hur mkt man ska platta till rispåsarna osv :P

Malin88
Kvinna ·
20 aug, 2012

Sockertoppen
Kvinna ·
20 aug, 2012
Okej, det var nästan rippling jag misstänkte.. Håller tummarna för att jag klarar mig undan det relativt bra trots framför :/
Men det syns ju ingen rippling alls på dina bilder ser jag(?)
Tusen tack för all hjälp tjejer!! :)

Malin88
Kvinna ·
20 aug, 2012