Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Emlan

Emlan

Kvinna ·

Snygga bikinis som täcker tejp

Bröstförstoring

Har op om 11 dagar och behöver en snygg bikini som täcker tejpandet i sommar! Vilken modell är bäst? Tips på hemsidor? Överös mig med förslag :D

30

Sortera efter

Isbäck

Isbäck

Kvinna ·

Jag letar också, men som täcker ärren. Mina bröst har inte åkt ner tillräckligt så mina ärr sitter 1 cm under bröstvecket och syns i alla bikinis :( 

Gilla
kiwitutte

kiwitutte

Kvinna ·

Viljaviljaxx skrev:

kiwitutte skrev:

Viljaviljaxx skrev:

kiwitutte skrev:

Jag bara älskar den här bekinin http://axelineofstockholm.com/sv/bikini/12-lokono-top.html.

Tyvärr har jag inte fixat mina bröst än så den skulle inte sitta bra på mig idag. Men tror den skulle sitta sjukt snyggt på en par fylliga tuttar plus att den täcker ärren gott och väl :)

Gorgeous!!! Vill haaaaa... är ju nätbutik såg jag så det trixiga blir storlek.

Tack för tipset, väldigt spännande märke, gillar den typen av design.

Vad kul att du tyckte om den :) Jag kommer beställa bekini där ifrån när mina tuttar sitter på platts :)

Är igentligen lite sådär med att beställa varor på nätet men den här webshopen har min pojkvän byggt upp så jag vet att företaget är seriöst :) plus så är dom unika och det är nog inte många som kommer gå runt med samma på stranden. Tyvärr brukar det ju vara så om man köper något ifrån hm eller liknande.

Det går ju alltid att skicka tillbaka produkten om du inte är nöjd med den, hör med dom så kommer dom nog ge dig information gällande returrätt och sånt :)

Gick in på deras hemsida och såg att de har några butiker i NY som säljer deras produkter. Åker dit minst en gång om året, så det blir ett märke jag kommer hålla koll på. Väldigt bra tips alltså! Var precis där för tre veckor sedan men då hade jag mina gamla hängtuttar så då hade jag inte kunnat köpa bikini ändå... och alla snygga underkläder fick jag gå förbi. Så nu får jag säga till min man att jag ju måste åka till NY senast i höst för att köpa ny bikini och inte minst bh:s ;);)

Nej, jag ska maila med webbutiken och kolla hur man gör med storlekar och byten.

Jaga vad kul det var mer än vad jag visste . Då ska jag kolla upp de om man åker till Ny någon gång :)

Gilla
jjm26

jjm26

Kvinna ·

Följer!
Gilla
Notan

Notan

Kvinna ·

Får man ha bygel i bikinin när man är hyfsat nyop?
Gilla
sui

sui

Kvinna ·

smuli skrev:

Kul tråd! Bikini :D

Den här är en lite sportigare variant, men borde väl täcka ärren? :)

http://www.hm.com/se/product/32726?article=32726-A

Och de här med :)

http://nelly.com/se/kl%C3%A4der-f%C3%B6r-kvinnor/badkl%C3%A4der/hela-set/nly-beach-200426/elastic-detail-bikini-set-122745-14/

http://nelly.com/se/kl%C3%A4der-f%C3%B6rkvinnor/badkl%C3%A4der/bikinis/hot-anatomy-2481/knitted-triangle-bikini-set-248313-14/

Den svarta från nelly, mums! :-D
Gilla
Citadelltjejen

Citadelltjejen

Kvinna ·

Följer
Gilla
Viljaviljaxx

Viljaviljaxx

Kvinna ·

Idag ska jag ut på bikinijakt i butikerna i stan. Måste ju prova vilken storlek jag har så jag kan beställa snyggebikinin på nätet och det skadar ju inte med två. Ett par sportbh till får det bli också... hoppas jag hittar en med lite mer v- ringat. Om jag hittar ett par sommarklänningar att hänga på de snygga tuttarna får det bli det också. Har ju bara varit en plåga att prova bikini i många år. Men nu känns det som julafton! Lägger upp bild om jag hittar en bikini :)

Gilla
silicea

silicea

Kvinna ·

Alla täcker ju? Ni har väl inte ärren så långt ner? På mig syns inte tejpen oavsett modell. Trekant, halterneck, bandeau... Funkar utmärkt. :)

Gilla
Emlan

Emlan

Kvinna ·

silicea skrev:

Alla täcker ju? Ni har väl inte ärren så långt ner? På mig syns inte tejpen oavsett modell. Trekant, halterneck, bandeau... Funkar utmärkt. :)

Men åh vilken tur!! Visste ej var de hamnar, var osäker på att de skulle synas :-)
Gilla
Rubyw

Rubyw

Kvinna ·

silicea skrev:

Alla täcker ju? Ni har väl inte ärren så långt ner? På mig syns inte tejpen oavsett modell. Trekant, halterneck, bandeau... Funkar utmärkt. :)

Ja samma här!:) Svårare att hitta någon snygg i större storlekar tycker jag dock..
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem