
Vimsapan
Kvinna ·
Snygga bra sportbh 65?
L&E läkbh är bekväm men den går inte att klä sig i..
Önskar sportbh/stadig bh som är 65, gärna som man kan klä sig i utan att man kan se axelbanden i halsrigningen eller ryggen. Kimberly abecita rekomenderar de på kliniken med de finns inte i 65 😕
Någon som har bra tips på vad man kan ha istället eller hitta sportisar i 65?
Sortera efter

Christa76
Kvinna ·
Jag fick med en sport bh att ha dygnet runt de första 3 veckorna, Casalls iconic. Den finns från XS som jag tror borde vara runt 65 cm då jag har 75cm och Medium, finns även Small som logiskt borde vara 70 cm. Kupstorlek finns AB /CD. Kolla deras hemsida.... Bh är helt ok och hyfsat prisvärd!
Gilla

Love2015
Kvinna ·
Jag har abecita Melanie som länkats till, den funkar under de flesta av mina kläder. Lite trist bara att den inte finns i helsvart eller liknande.
Shock absorber finns ju i 65 också, men dom tycker jag inte blir så fina under kläder.
Jag antar att du ska ha bygellös? Jag hade några från Calvin Klein när min Melanie inte funkade, inte den som "alla" har utan en som är som triangelbh med knäppning bak. Vet dock inte hur bra stöd den egentligen är jag hade den bara enstaka kvällar. Men också en mjuk från Björn Borg.
Om du bor i Stockholm har jag fått tipset att gå till Gustaf Melbin affären som finns i gamla stan eller söder :) jag skrev några trådar om det tidigare då jag har 65 f. Kolla i dom om du kan få några fler tips kanske :)
Gilla