Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Sammi3 profilbild

Sammi3

Kvinna ·

30 jun, 2024

Sova bekvämt på ryggen - tips på hur!

Andra bröstoperationer

Hej, Jag opererades i onsdags - gjorde ett bröstlyft med inplantat 325 cc. Första natten bullade jag bara upp så att huvudet och ryggen kom högre upp - sov sådär, är van att ligga på sidan. Andra natten gjorde jag samma sak för ryggen, två jättestora kuddar - men sedan lade jag två vid sidan - under armarna och en stor rund kudde under knävecken. Det gjorde jättestor skillnad för mig!!! Sover utan problem nu på ryggen utan att vilja vända mig om. Kuddarna under armarna och under knäna gör att det känns såååå mycket bättre!!! Kanske kan mitt tips hjälpa någon att sova bättre på rygg, ingen aning, men för mig gjorde det stor skillnad! Sov gott!!!

Sortera efter

Amyloi profilbild

Amyloi

Kvinna ·

03 sep, 2024

Tusen tack för tipset! Opereras imorgon och har funderat en del på det där.
Gilla
Sommardrömm89 profilbild

Sommardrömm89

Kvinna ·

22 sep, 2024

Smart med kuddarna, detta är något jag funderat på då jag bara kan typ sova på sida... tänker nog köpa en gravid/amningskudde och sen några större kuddar :)
Gilla
Soon profilbild

Soon

Kvinna ·

22 sep, 2024

Bra tips då jag är en som annars alltid sover på mage. Får palla upp med stora kuddar efter operationen så man kan sova om nätterna.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem