
spaderdam82
Kvinna ·
28 feb, 2015
Sport bh
Jag har försökt prova lite olika och blir knäpp när det gäller storlek. Jag fattar inte vilken storlek jag ska ha.. När jag läser efter hurman ska mäta och hitta rätt storlek stämmer detta inte. Enligt mätning strl c med för ju inte på mig d i ex stay in place. Jag har 80 d i vissa bh svårt att hotta rätt storlek då de är små i kupan på mindre bh band åå vanliga hm/ Lindex mm Blir galen!
Sortera efter

Saendra
Kvinna ·
28 feb, 2015
Du ska aldrig lita på Lindex & hm's storlekar. Ingen idé att ens försöka. Changes guide är bra!
För att få fran underbandet du ska ha mäter du stramt under bysten och drar sedan av ca 7-8 cm därifrån - då har du ditt underband!
Gilla

Saendra
Kvinna ·
28 feb, 2015
Köp sport- bh med separat kupa och underband - annars kommer den med största sannolikhet inte ge ett bra stöd.. Mät på change, sedan finns det sport bh i tex - panache, shock absorber & abecita. Tre märken som används ofta av tjejerna här på sidan.
Gilla

spaderdam82
Kvinna ·
28 feb, 2015
Ja jag har varit och provat shock absorber också men svårt att få till det får väl ta mig tid och verkligen prova alla olika modeller! Tack för svar!
Gilla

spaderdam82
Kvinna ·
28 feb, 2015
Tack! Ska testa det!
Gilla