
Anonym användare
15 apr, 2012
Sport-BH från Sportamore?
Jag tänkte att jag skulle köpa några fler sport-bhs för att variera med den jag fick från kliniken, men det är så svårt att veta vad man ska köpa. Jag har hittat en del sport-bhs från Sportamore som dessutom var bra pris på, men frågan är hur bra dem är? Ska man kanske kosta på sig en dyrare för att få en bättre eller tror ni att dessa fungerar, exempelvis denna? Tyckte att den såg bekväm ut.
http://www.sportamore.se/produkt/22271-casall-support-boxback-sports-bra-w-vit
Sortera efter

Sjörövare
Kvinna ·
15 apr, 2012

Anonym användare
15 apr, 2012
Tack för tipsen! Såg att även märket Abecitan fanns på Sportamore så jag ska nog köpa en sådan! :)

Sjörövare
Kvinna ·
15 apr, 2012

Anonym användare
15 apr, 2012

Sjörövare
Kvinna ·
15 apr, 2012

Nilsson87
Kvinna ·
15 apr, 2012
Hur många cm är du runtom under brösten mätt stramt?
I butiker får man inte alltid höra sanningen, dels är det många som jobbar med underkläder och inte kan något om det. men framförallt, jag som ska ha 60 få ofta höra att jag ska ha mycket större för att de inte har 60. De vill ju sälja.

camii
Kvinna ·
21 jan, 2013
Jag beställde en sportbh/läkbh som jag har nu efter min op och den heter Abecita Kimberly.
Det du ska tänka på när du köper sportbh är att det ska vara separat storlek för underband och kupa.
Alltså inte S,M,L osv. De ger nämligen inte det stödet som behövs. Om jag skulle beställa en sån skulle jag behöva en XS, men tuttarna skulle trilla ur.
Abecitan har många haft här efter op, den är hur skön som helst!